16,0 TL
Standart Teslimat : 02 Şubat - 05 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Doktor OX'un Deneyi Kitap Açıklaması

 

Jules Verne'in ince ironisini her satırda hissetmeye hazır mısınız? Bilim kurgunun usta isimlerinden olan Jules Verne, zengin hayal gücü ile ön plana çıkıyor. Yazarın hem çocuklara hem yetişkinlere hitap eden eserleri, okur tarafından hâlâ büyük ilgi görmeye devam ediyor. Yazarın kaleme aldığı Doktor Ox'un Deneyi adlı romanı da, tıpkı diğer eserleri gibi çok satanlar listelerinde yer alıyor. Gelin, bu dikkat çeken eserin içeriğinden kısaca bahsedelim.

 

"Doktor Ox’un Deneyi" adlı kitabı neden okumalısınız?

Jules Verne’in bilim kurgu niteliğindeki romanı Doktor Ox’un Deneyi, Quiquendone adlı küçük ve sakin bir kentte geçiyor. Hikâye, bir fizyolojist olan Dr. Ox ile asistanı Ygene’in kendi aydınlatma projeleri ile başlıyor. Kentin ileri gelenleri tarafından projesi onaylanan Dr. Ox ile asistanı, proje adı altında gizli bir deney için kolları sıvıyor ve halkı kobay olarak kullanmaktan hiç çekinmiyor. Peki halk gizli bir deneyin kobayı olduğunu fark edebilecek mi? Bu sorunun cevabını öğrenmek için Doktor Ox’un Deneyi’ni okumanız ve bu mizah dolu serüvene dâhil olmanız gerekiyor. Her yaştan okura hitap eden Doktor Ox'un Deneyi adlı kitapta Jules Verne, doktor ve asistanın isimleri üzerinden okura yapılan gizli deney hakkında küçük bir ipucu vermeyi de ihmal etmiyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Doktor Ox’un Deneyi adlı 96 sayfalık eserin bir koleksiyon içerisinde yer aldığını biliyor muydunuz? Orijinal adı Voyages Extraordinaires olan koleksiyon, Jules Verne’in roman ve kısa öykülerinden oluşur. Koleksiyon içerisinde yer alan eserlerin elli dördü 1863-1905 yılları arasında yayımlanır. Yazarın ölümünden sonra ise koleksiyon içerisine sekiz roman daha eklenir. Doktor Ox’un Deneyi adlı eser yer alır. Orijinal adı “Une Fantaisie du Docteur Ox” olan eser, ilk kez 1872 yılında "Musée des Families" adlı dergide yayımlanır. Bu dergide yer alan çizimler Ulysse Parent ve A.De Bar tarafından gerçekleştirilirken, editörlüğü ise Nantesli Pitre Chvalier tarafından yapılır. Eser, ilk kez Doktor Ox’un Deneyi adıyla 2017 yılında Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları tarafından basılır ve Alev Özgüner tarafından Türkçeye çevrilir.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Doktor OX’un Deneyi adlı romanı sevdiyseniz ve Jules Verne’in evrenine dahil olmak istiyorsanız yaşanan acımasız olaylardan dolayı hayata küsen Kaptan Nemo’nun mürettebatı ile çıktığı denizaltı yolculuğunu anlatan Denizler Altında Yirmi Bin Fersah’ı, Silah Kulübü adı altında toplanan bir grup zengin ailenin aya bir mermi göndermek için yaptığı hazırlıkları öğrenmek için Ay’a Yolculuk’u ve Doktor Fergusson adlı bir gezginin hayali olan Victoria adlı balonla yaptığı yolculuğa katılmak için Balonla Beş Hafta adlı eserlerine bir göz atabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

09.05.2022

Çok iyi bir kitap

30 yaşındayım kitabı yeni keşfettim. Akıcı 1 buçuk saatte bitirdim mutlaka okuyun derim

07.05.2021

Başarılı

2 saatte bitecek bir kitap, farklı bir tarzı var. Klasik Jules Verne tarzı

30.01.2021

Oldukça iyi

Ne kadar iyi olduğunu ancak okuduğunuz zaman anlayabilirsiniz.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.