0/5 - 1 Kişi Yorum Yap, Kazan!
10,56 TL
13,89 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 23 - 25 Ocak
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Portre dizisinden “DOĞAN HIZLAN – Kültürün Nabzını Tutan” adlı kitabı yayınladık. Dizinin altıncısı olan bu kitabı Alpay Kabacalı yayına hazırladı. Kitapta edebiyatçı, şair, gazeteci, eleştirmen gibi birçok kişinin Doğan Hızlan ile ilgili yazıları yer almaktadır.


Çağdaş kültür ve sanatın nabzını tutan Doğan Hızlan, günümüz okuru için vazgeçilmez bir rehberdir. Çağdaş kültürün her yönü, onun ilgi alanı içerisindedir. Genç yaşlı tüm değerli yazarların yapıtları ile kültür ve sanat olaylarını değerbilir prizmasından geçirerek okurların, televizyon izleyicilerinin dikkatine sunmaktadır. Yayın dünyamız, onun yazıları ve “Karalama Defteri” başlıklı televizyon programları yoluyla geniş kitlelere açılmaktadır. Yoz kültürün ürünlerinin o prizmadan geçmediği bilindiği içindir ki, güvenilir bir yol göstericidir.

Hızlan, yarım yüzyıldır edebiyatımızın içinde yer almış ve Türk yazarlarını konu alan değerli incelemeler ortaya koymuş olmasının yanı sıra renkli kişiliğiyle de seçkinleşir. Doğan Hızlan edebiyatla süregelen bağı dışında, sinema, tiyatro, yemek kültürü gibi yaşamın birçok alanına olan ilgisi, “istanbul beyfendisi” oluşundandır.

Kitapta görüşleri yer alan yazarlar, Hızlan’ı “Yaşam=Edebiyat”, ”Kültür Kaşifi”, “Edebiyatımızın Cumhurbaşkanı”,”Edebiyat Kontu” olarak nitelendiriyor. Yazarlığının ve kişiliğinin birbirinden ilginç yönlerini yansıtan bu kitapta, Doğan Hızlan’ın yazılarından örnekler de yer almaktadır. Ayrıca yaşamından, dostlarıyla, ailesiyle olan fotoğrafları da kitapta yer almaktadır.Sayfa Sayısı: 224

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Gürer Yayınları

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız