20,4 TL
Standart Teslimat : 01 Ekim - 04 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Dijital İstihbarat ve Veri Olarak Kullanılan İnsan - Stratejik Rekabet Araştırmaları 2 Kitap Açıklaması

 

Güçlü istihbarat demek, doğru istihbarat demektir. Her yerden veri akışına sahip olduklarını iddia eden istihbarat teşkilatları, doğru istihbaratı tespit edemiyorlarsa ellerinde sadece dedikodudan başka bir şey yok demektir.

İnternetin toplum hayatını domine etmeye başlamasıyla veri toplama yöntemi de bu alana kaymıştır çünkü insan hayatının merkezine oturan internet, hafızamızdaki bütün verileri içermektedir. Kişisel verilerimiz, banka bilgilerimiz, fotoğraflarımız, arkadaşlarımız, tanıdıklarımız, sevdiklerimiz, nefret ettiklerimiz, gelecek planlarımız, nereye gitmek istediğimiz... Bu ve bundan daha fazla bilgiyi internet ortamında saklıyoruz.

İstihbarat teşkilatları günümüzde bilgi toplamak için artık aktif operasyonlar veya saha ajanlarını kullanmamaktadır. Dijital dünyanın faydalarını görerek internet teknolojisinin zerresine kadar fayda sağlayacak şekilde dizayn edilmesini sağlamışlardır. Temelde, istihbarat teşkilatları için her birey bir veri kaynağıdır.

Veri, geleceğin gücüdür… Veriye sahip olan bütün dünyaya sahip olur…

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.