18,3 TL
Standart Teslimat : 17 Ağustos - 20 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Denizin Çağrısı Kitap Açıklaması

 

San Francisco’da yaşayan Joe, kendini bir türlü derslerine veremeyen; arkadaşlarıyla sokak sokak gezmeyi, sınavlara çalışmaya yeğleyen bir gençtir. Yaşamı sıradan, sıkıcı bulur, hep daha fazlasını bekler. Dolu dolu yaşamak ister ve günlerini çeşitli maceralara atılarak geçirenlere özenir. Kız kardeşinin okulda kendisinden daha başarılı olmasını, babasının hayal kırıklığını dile getirmesini kaldıramayan Joe, evden kaçarak denizci olmaya karar verir fakat kendini korsanların arasında bulur.

Denizin Çağrısı, nefes aldığı her ânın tadını çıkarmak isteyen memnuniyetsiz bir gencin hayata ve yaşama dair farkındalık kazanma sürecini anlatıyor. Jack London’ın diğer birçok eserinde olduğu gibi, denize, denizciliğe dair ustaca gözlemler içeren roman, okurlara delidolu bir gençlik hikâyesi sunuyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

22.11.2020

Satırların arasından denize açılmak

Denizde geçen hikayeleri her zaman sevmişimdir. Örneğin Hemingway'in Yaşlı Adam ve Deniz'i ile Joseph Conrad'in Karanlığın Yüreği kitaplarını severek okumuştum. Bu yüzden açık denizlerde yeni bir serüvene çıkacağım için kitabı elime heyecanla aldım ve yine keyifle okudum.Denizin Çağrısı aslında daha çok gençlere hitap eden ve öğütler içeren bir kitaptı. Kitaptan çıkarılan ders, özendiğimiz kişinin hayatının aslında göründüğü kadar mükemmel olmadığının ve hatta onun da bize özeniyor olma ihtimalinin olduğunun farkına varmak ve sahip olduğumuz şeylerin değerini bilmek diyebiliriz.Vahşetin Çağrısı ile kıyaslayacak olursam, bu hikayeyi daha basit buldum. Yine de satırların arasından denize açılmak ve kısa bir yolculuk yapmak güzeldi.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.