3,5/5 - 17 Kişi Yorum Yap
8,4 TL
14,0 TL %40
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 12 Nisan - 17 Nisan
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Deniz Feneri Kitap Açıklaması


İngiliz edebiyatının başyapıtlarından biri olan Deniz Feneri, son derece basit olay örgüsünün ardında yaratıcısının özyaşamının ayrıntılarını, toplumsal meselelere ilişkin sorgulamalarını, içgözlemlerini ve derin felsefi gizemleri barındırır.

Deniz Feneri 'nin merkezinde I. Dünya Savaşı'nın öncesinde ve sonrasında İskoçya'nın Skye Adası'ndaki evlerinde kalan Ramsay ailesi ve konukları vardır. Çocuklar oynarken, yetişkinler sohbet eder, düşüncelere dalar ve keşiflerde bulunur. Yapıtın roman türünde alışık olduğumuz anlatı sürekliliğini kesintiye uğratan yapısı ve her bir anlatıcının kendi bilinç akışının perspektifiyle çözülen olay örgüsü, bir deniz fenerinin kendi ekseni etrafında dönen ışığını andırır. Böylece Ramsay ailesinin sıradan gündelik yaşamı zaman, ölüm, toplumsal cinsiyet ve ahlak üzerine derin düşüncelere gömülür.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 224

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

 

Puanlamalar
%41,2
%17,6
%35,3
%0
%5,9
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

20.02.2021

Virginia Woolf

Okunması gereken kitaplardan ,içsesler önemli!

24.01.2021

Anlatım o kadar güçlü ki...

Anlatım o kadar güçlü ki, okumuyorsunuz, görüyorsunuz.

14.10.2019

Kitabın akıcı olmadığını baştan konuşalım!

Virginia Woolf'un kişiliği gereği kasvetli bir yapısı var kitabın. Fakat dönemin önemli feministlerinden olan Woolf, benzetme gibi edebi sanatları çok iyi kullandığını göstermiş. Yatay ve dikey çizgiler üzerinde düşündürtmüştür.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.