3/5 - 14 Kişi Yorum Yap, Kazan!
9,1 TL
14,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 18 Ekim (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 19 Ekim
Standart Teslimat : 21 - 23 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


İngiliz edebiyatının başyapıtlarından biri olan Deniz Feneri, son derece basit olay örgüsünün ardında yaratıcısının özyaşamının ayrıntılarını, toplumsal meselelere ilişkin sorgulamalarını, içgözlemlerini ve derin felsefi gizemleri barındırır.

Deniz Feneri 'nin merkezinde I. Dünya Savaşı'nın öncesinde ve sonrasında İskoçya'nın Skye Adası'ndaki evlerinde kalan Ramsay ailesi ve konukları vardır. Çocuklar oynarken, yetişkinler sohbet eder, düşüncelere dalar ve keşiflerde bulunur. Yapıtın roman türünde alışık olduğumuz anlatı sürekliliğini kesintiye uğratan yapısı ve her bir anlatıcının kendi bilinç akışının perspektifiyle çözülen olay örgüsü, bir deniz fenerinin kendi ekseni etrafında dönen ışığını andırır. Böylece Ramsay ailesinin sıradan gündelik yaşamı zaman, ölüm, toplumsal cinsiyet ve ahlak üzerine derin düşüncelere gömülür.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 224

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

 

Puanlamalar

%28,6
%21,4
%42,9
%0
%7,1
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

14.10.2019

Kitabın akıcı olmadığını baştan konuşalım!

Virginia Woolf'un kişiliği gereği kasvetli bir yapısı var kitabın. Fakat dönemin önemli feministlerinden olan Woolf, benzetme gibi edebi sanatları çok iyi kullandığını göstermiş. Yatay ve dikey çizgiler üzerinde düşündürtmüştür.

26.08.2018

İlk Virginia Woolf kitabınız bu olmamalı

Virginia Woolf okumaya bu kitaptan başlayacak olanlara kesinlikle tavsiye etmiyorum. Diyalogların verdiği mesajı sanırım alamadım zira konuşmalar fazla sündürülmüş gibi geldi bana. Zoraki bitirdim maalesef.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız