4/5 - 13 Kişi Yorum Yap
7,8 TL
12,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 07 Temmuz
Standart Teslimat : 08 - 11 Temmuz
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Desiderius Erasmus (1469-1536): Yeni Ahit'in ilk editörü, ilahiyat edebiyatının önde gelenlerinden ve Kuzey Avrupa Rönesansı'nın en önemli hümanistlerinden olan Erasmus, filolojik yöntemleri kullanarak tarihsel-eleştirel geçmiş araştırmalarının temelini attı. Eğitim alanındaki yazıları klasiklere eski dini müfredat yerine hümanist bir bakış açısıyla yönelinmesine katkıda bulundu. Kilisenin gücünün kötüye kullanılmasını eleştirirken yükselen reform taleplerini teşvik etti. Bu tutumu hem Protestan Reformu'nda hem de Katolik Karşı Reformu'nda ses buldu. Luther'in doktrinini ve papalığın sahip olduğunu iddia ettiği güçleri reddeden bağımsız duruşu nedeniyle her iki tarafın hedefi haline geldi. İngiltere'ye giderken tasarladığı ve Thomas More'un evinde yazdığı Deliliğe Övgü ile dönemin entelektüellerini eleştirdi, öğretmenler, papazlar, ilahiyatçılar, filozoflar, tüccarlar, avukatlar, hükümdarlar, azizler ve kendini zeki sayan herkesi alaycı bir dille yerdi.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 152

Baskı Yılı: 2016


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 152

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

 

Puanlamalar

%76,9
%15,4
%0
%0
%7,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

06.06.2020

Eğlenceli

Bazı kısımları anlamak zor olabiliyor ağır dili fakat çok eğlenceli bir kitap ve keyif veriyor. Çevirisi gayet güzeldi

24.10.2019

Çok Ağır...

Cümlelerine politeizm le alakalı sözcükler vererek ve örneklerle zenginleştirmeye çalışmıştıt ama çok yeterli değildir direk tanrının adını verir ve onun yaptığı yada olduğu gibi der halbuki biz onlar hakkında bilgi sahibi değiliz.tekrar okurum ilerde bilmiyorum...

24.12.2018

Budalanın da aklı başına gelir, işler olup bittikten sonra.

Erasmus yaptığı eleştirilerle yüzyıllar geçse de değişmeyen bazı şeyleri size dolaylı olarak göstermiş olacak. Okuması çok keyifli ve anlaşılır bir çeviriye sahip.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.