product image
İş Bankası Kültür Yayınları
4.87 (15 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 39.95 TL = 39.95 TL
11 Aralık Pazartesi kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
Basım DiliTürkçe
İlk Baskı Yılı2011
Sayfa Sayısı

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (15)
  • Soru ve Cevap (0)

İş Bankası Kültür Yayınları Böyle Söyledi Zerdüşt - Hasan Ali Yücel Klasikleri - Friedrich Nietzsche

Gündelik hayatın koşturmasından sıyrılıp kendi benliğinize doğru uzun bir yolculuğa çıkmak ister misiniz? Cevabınız "Evet." ise Böyle Söyledi Zerdüşt tam size göre bir eser. Üstün insana giden Zerdüşt ile Nietzsche’nin eleştiri rüzgârlarında savrulurken değerler ve insan kavramı üzerine düşünmek, okuyucuları zihin açıcı bir maceraya çıkarıyor. Ahlakı, insan olmayı ve özgürlüğün geleneksel dar kalıplarını sert bir dille eleştiren Nietzsche; okuyucuya bir fener gibi yol gösteriyor. Kendi değerini anlayan insanın yalnızlığa karşı mücadelesini anlatan eser, hayatını zorluklarla geçiren Nietzsche'nin gerçek acılarına ayna tutmayı da başarıyor. Eğlenceli ve düşündürücü diyalogları bir arada sunan bu sarsıcı roman, okuyucuyu günlük hayatta farkına bile varmadığı kavramları tekrar düşünmeye davet ediyor.

 

"Böyle Söyledi Zerdüşt" adlı kitabı neden okumalısınız?

Nietzsche'nin sisteme karşı başkaldırısını alegorik bir dille anlatan eserinde ana karakter Zerdüşt ve karşılaştığı olaylar ile kendi içinizde yeni bir yolculuğa başlayacaksınız. Nietzsche’ye göre insan kendini aşması gereken bir varlık. İşte üstün insana giden bu yolda Zerdüşt okuyucuya rehberlik ediyor. Nietzsche, ahlaki değerleri ve toplum eleştirisini ana karakter Zerdüşt üzerinden tanrısal bakış açısı ile anlatıyor. Zerdüşt, ufuk açıcı birçok maceraya atılırken okuyucuyu da yaşanan olaylar üzerinden hikâyeye dâhil ediyor. Toplam 344 sayfadan oluşan roman; sosyoloji, felsefe ve psikoloji üzerine derin analizlerle bezenmiş bir başyapıt olmayı başarıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Friedrich Wilhelm Nietzsche'nin aynı zamanda filolog ve şair olduğunu biliyor muydunuz? Henüz 24 yaşındayken filoloji profesörü olarak başlayan serüveni felsefe ile devam eder. 1883 yılında yayımlanan Böyle Söyledi Zerdüşt romanındaki “Tanrı öldü.” ve “Öldürmeyen acı güçlendirir.” aforizmaları, onu dünyaca ünlü yazarlardan biri yapar. Dört bölümden oluşan Böyle Söyledi Zerdüşt'ün yazılış öyküsü ise dikkat çekici. Nietzsche'nin evlilik teklifi yaptığı kız arkadaşı teklifini reddedince yazar içine kapanır ve bu kitabı yalnızca 10 günde yazar. Nietzsche'nin Böyle Söyledi Zerdüşt'ü yayımlandığında sert bir dille eleştirilmesine rağmen birçok felsefi akıma öncülük etmeyi başarır. Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları'nın Hasan Ali Yücel Klasikleri dizisinde yer alan ve 2011 yılında Mustafa Tüzel’in çevirisi ile Türkçeleştirilen kıymetli eser, günümüzde en çok okunan kitaplar arasındaki yerini korumaya devam etmekte.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Böyle Söyledi Zerdüşt kitabını okuduktan sonra dilerseniz Nietzsche'nin felsefi anlatımlar ile bezeli İnsanca, Pek İnsanca, İyinin ve Kötünün Ötesinde, Tragedyanın Doğuşu, Putların Alacakaranlığı ve Tan Kızıllığı adlı kitaplarına da göz atabilirsiniz.

 

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

39,95 TL