40,8 TL
Standart Teslimat : 03 Ekim - 06 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Darwin ve Sonrası - Doğa Tarihi Üzerine Düşünceler Kitap Açıklaması

 


S. J. Gould'u popüler bilim meraklılarının gözünde diğer pek çok bilim insanından daha önemli kılan şey yazarlık yeteneğinin yanı sıra uzmanlık alanı olan biyoloji ile ilgili sorunları dönemin kültürel ve sosyal sorunları ile ilişkilendirerek okurlarına sunmasıdır.

Yazarın ilerici dünya görüşü bize bazı sosyal ve kültürel tartışmalara biyoloji biliminin ışığı altında göz atma fırsatı verir. Gould, insanın evrimleşmesini ele alırken Friedrich Engels'in beynin evriminde düşüncenin değil emeğin belirleyici olduğu görüşünü ileri sürmekte ne kadar haklı olduğunu belirtir; Homo sapiens'in ırklara ayrılmaması gerektiğini ileri sürer.

Darwin ve Sonrası S. J. Gould'un ilk kitabıdır. Gould ABD'de çeyrek milyon adetten fazla satılmış bu kitabında bizlere evrim kuramını açıklayarak Charles Darwin'in düşüncesinin bilim dünyası ve toplumsal yaşam üzerindeki etkilerini çarpıcı bir üslupla anlatır.Sayfa Sayısı: 352

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Say Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

17.02.2021

Bilgi bilgi bilgi

Evrime ve biyolojiye dair ufuk açıcı bir kitap,belli bir bilgi düzeyi olmadan da keyif alınabilir

06.03.2019

Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Darwin'i,evrimi ve insan doğasını anlamak için önerebileceğim kitapların başında geliyor.Stephen Jay Gould okuyucusu olmak gerçekten keyif veriyor.Okurken heyecanlandıran,farklı bakış açıları kazandırabilecek müthiş bir vizyonu var.Ek olarak belirtmek isterim ki,popüler bilim kitapları okumayı seven biriyseniz dili ve akıcılığı size de keyif verecektir.İyi okumalar dilerim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.