3,5/5 - 20 Kişi Yorum Yap
33,6 TL
48,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 18 Temmuz
Standart Teslimat : 20 - 24 Temmuz
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Bazı toplumlar özgürken, diğerleri neden otoriter yönetimler altında veya anarşi içinde yaşadılar ve yaşıyorlar?

Özgürlük Batı’ya özgü bir durum mu?

Özgürlüğün ve demokrasinin akıbeti ne olacak?

Daron Acemoğlu ve James A. Robinson’a göre özgürlük “doğal” bir durum değil… Güçlü bir sivil toplum ile güçlü ama prangalanmış bir devletin birbirlerini dengelemesiyle, süreç içinde elde edilen bir kazanım. Bu zor şartlar sağlandığında girilen “dar koridor”da kalmak ise sürekli bir çaba gerektiriyor…

Dar Koridor okuru tarihte uzun bir yolculuğa çıkarıp özgürlüğün doğuşu, sürdürülebilirliği ve akıbeti hakkında çarpıcı sonuçlara ulaştırıyor…

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%40
%30
%15
%5
%10
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

06.06.2020

Dar Koridor

Dar Koridor ; akıcı bir dil ile devlet, toplum ve özgürlükler konusunda bizleri düşünmeye sevk eden bir inceleme-araştırma kitabı. Dünyadan örnekler verilerek üç tip devletin( despot, prangalı ve prangasız) özellikleri ve bunların tarihi gelişimi ele alınmış. Mutlaka okunması ve üzerinde düşünülmesi gerekli bir kitap.

05.06.2020

Dar KORİDOR

Ulusların Düşüşü adlı kitabın da yazarları olan Daron Acemoğlu ve James A. Robinson tarafından yazılan Dar Koridor adlı kitabın içeriğini aslında alt başlıktan anlamak mümkün: " Devletler, Toplumlar ve Özgürlüğün Geleceği ". Kitapta özgürlüğün oluşması ve yeşermesi için hem devletin hem de toplumun güçlü olması gerektiği; şiddeti engelleyecek, yasaları uygulayacak ve insanları kendi tercihlerini yapıp hayata geçirmeleri için hayati öneme sahip kamu hizmetlerini sunacak güçlü bir devlete ihtiyaç olduğu;ayrıca devleti de denetleyecek ve sınırlandırmak içinse güçlü ve hareketli bir topluma ihtiyaç olduğu; despotik devletlerin yol açtığı korku ve baskı ile devletin yokluğu sonucunda şiddet ve kanunsuzluğun arasında sıkışmanın, özgürlüğe giden dar bir koridor olduğu, işte bu koridorda devlet ile toplumun birbirlerini dengelediklerini, akıcı bir dil ve geniş bir perspektivden veren,okunması gereken bir inceleme-araştırma kitabı.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.