33,5 TL
Standart Teslimat : 29 Mart - 01 Nisan
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Dakikalar İçinde Büyük Fikirler - Dünyayı Değiştiren 200 Temel Anlayış Kitap Açıklaması

 

Dünya düşünce tarihine damgasını vurmuş filozoflar, çarpıcı etkisiyle günümüzde hala yankı bulan akımlar ve olaylar hakkında kısa sürede bilgi edinmek ister misiniz? Öyleyse sizi Guinness Ansiklopedisi’nin eski baş editörü Ian Crofton tarafından yazılan Dakikalar İçinde Büyük Fikirler-Dünyayı Değiştiren 200 Temel Anlayış adlı eserle tanıştıralım. Dünya düşünce tarihine iz bırakan kişiler, olaylar ve akımların kısa ama etkili bir dille ele alındığı eser; her yaş grubuna hitap eden bir popüler bilim kitabı. Gelin, baştan sonra merakla okuyacağınızı düşündüğümüz bu popüler bilim kitabının içeriğinden kısaca bahsedelim.

 

"Dakikalar İçinde Büyük Fikirler-Dünyayı Değiştiren 200 Temel Anlayış" adlı kitabı neden okumalısınız?

Dakikalar İçinde Büyük Fikirler-Dünyayı Değiştiren 200 Temel Anlayış isimli kitapta adından da anlaşılacağı üzere dünya düşünce tarihine iz bırakan 200 temel fikir ele alınıyor. Ele alınan fikirler felsefe, din, bilim, politika, ekonomi, sosyoloji, antropoloji, psikoloji ve sanat gibi çeşitli alanları kapsıyor. Toplam 416 sayfadan oluşan kitap; varoluşçuluktan ekspresyonizme, feminizmden serbest ticarete, sınıf kuramından bilişsel teoriye, reenkarnasyondan göreliliğe, ahlaktan estetiğe, siyasetten sanata kadar bir dizi farklı konuyu tanıtan kısa ve basit makalelerden oluşuyor. “Bir fikri büyük yapan nedir?” sorusundan hareketle dünya düşünce tarihinin yapı taşlarına büyüteç tutan yazar, kolay anlaşılır diliyle okurlarına ufuk açıcı bir perspektif sunuyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Dakikalar İçinde Büyük Fikirler-Dünyayı Değiştiren 200 Temel Anlayış isimli kitabın toplam 100 illüstrasyon eşliğinde hazırlandığını biliyor muydunuz? Kitap, beynin bilgiyi en iyi görsel olarak aldığı yönündeki bilimsel araştırmalara dayanarak illüstrasyonlar eşliğinde hazırlanır. Net sanat eserleri, kısa didaktik makaleler ve kolay hatırlanabilen basit açıklamalar kullanılarak kitabın anlaşılırlığı artırılır. Orijinal dili İngilizce olan kitabın asıl adı, “Big Ideas in Brief: 200 World-Changing Concepts Explained in an Instant”. Özgün dilinde ilk defa 2012 yılında yayımlanan kitap, Türkiye’de Kronik Kitap etiketiyle ilk kez 2022 yılında okurlara sunulur. Çevirmenliğini M. Murtaza Özeren’in yaptığı kitabın kapak tasarımı Kutan Ural tarafından gerçekleştirilir. Eser; her kitabında felsefe, psikoloji, ekonomi, tarih, din, mitoloji gibi temel ve farklı bir konunun ele alındığı Dakikalar İçinde serisindeki eserlerden biri.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Dakikalar İçinde serisinin şu ana kadar yayınlanmış toplam 8 kitabı bulunuyor. Dakikalar İçinde Büyük Fikirler Dünyayı Değiştiren 200 Temel Anlayış kitabını okuduktan sonra dilerseniz serinin bir diğer ilginç kitabı olan Dakikalar İçinde Antik Dünya adlı esere göz atarak tarihin kapılarını aralayabilir ya da Dakikalar İçinde Mitoloji-Dünyanın En Bilinen 200 Çarpıcı Fabl, Destan ve Efsanesi isimli eserle zamanın başlangıcından bu yana anlatılan mitlerle heyecanlı bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.