26,6 TL
Standart Teslimat : 03 Aralık - 06 Aralık
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Çıtır Çıtır Felsefe 19 - Zaman Çok ve Zaman Yok Kitap Açıklaması

 

"Çabuk ödevlerini yap!", "Çabucak hazırlan!", "Hiç zamanım kalmadı!" derken buldunuz mu kendinizi? Peki, "Yavaş yavaş giyin!", "Yavaşça yemeğe gel!" "Bol bol zamanım var!" dediğiniz oldu mu? Zaman kavramını anlamak yaşarken zamanın içinde olmak kadar kolay değil... Brigitte Labbé tarafından kaleme alınan ve danışman Michel Puech onayıyla kitaplaştırılan Çıtır Çıtır Felsefe 19- Zaman Çok ve Zaman Yok adlı eser; zaman kavramının altını üstüne getirerek zamanı ele alıyor! Çocuklar için hazırlanan ve edebiyatla felsefeyi buluşturan seride otuzdan fazla temel konu yer alıyor. "Çıtır Çıtır Felsefe" serisi; dil, anlatım ve konu bakımından 8 yaşından büyük çocuklara hitap ediyor.

 

"Çıtır Çıtır Felsefe 19- Zaman Çok ve Zaman Yok" adlı kitap, çocukların gelişim sürecine nasıl katkı sağlar?

Zamana karşı yarışan, enerjik, düşündürücü ve bildiklerinizi altüst edici bir eser var karşınızda! Çıtır Çıtır Felsefe 19 - Zaman Çok ve Zaman Yok; zamanın herkes için değişken oluşunu, gündelik hayattan verdiği örnek öyküler aracılığıyla ele alıyor. Çocuklar yetişkinlerden duydukları bazı kavramları yetişkinler gibi anlamıyor. "Zaman yok!" dendiğinde hayatın bir anda duracağını, "Vakit nakittir!" dendiğinde zamanın bir bedelle satın alınabileceğini ve belki de parkta daha uzun zaman geçireceğini düşünebiliyor. Kocaman bir kavram olan zaman, içindeyken anlaşılmadığı hâlde nasıl oluyor da bir akrep ve bir yelkovanla hayatlarımızı yöneten bir kavram hâlini alabiliyor? Çıtır Çıtır Felsefe 19- Zaman Çok ve Zaman Yok; çocukların kafasının içinde dolanıp duran büyük meseleleri, çocukların anlayabilecekleri bir tonda sayfalar arasına taşıyor. Eser; sıkılmanın gerekli bir duygu olduğunu, geçen zamanın yeniden gelemeyeceğini, zamanın ne kadar değerli olduğunu; rahat, anlaşılır ve eğlenceli bir üslupla anlatıyor. Çocukların zaman ile doğru bağlamı yakalamasına yardımcı olmak için Çıtır Çıtır Felsefe yanınızda!

 

Bunları biliyor muydunuz?

Çıtır Çıtır Felsefe serisinin, Fransa'da yazıldığı ve yayımlandığı sıradan farklı bir sıralama ile ülkemizde yayımlandığını biliyor muydunuz? Ülkemizdeki kültürel öncelik sıralamasının farklarından dolayı, serinin 7 kitabının basımı için 7 yıldan fazla beklenir. Yine bu 7 kitap basıldıktan sonra Türkiye'de 18 yaş ve üzeri kategoride değerlendirmeye alınır. Paris Sorbone Üniversitesi Felsefe Profesörü Michel Puech danışmanlığında, ödüllü yazar Brigitte Labbé tarafından kaleme alınan Çıtır Çıtır Felsefe 19- Zaman Çok ve Zaman Yok, Günışığı Kitaplığı tarafından yayımlanır. Akademisyenlerin onayından geçerek 2006 yılından beri ülkemizde yayımlanan eser, 25 farklı ülkenin eğitim kurumları tarafından en çok önerilen çocuk kitapları arasında yer alır. Eserin Fransızcadan Türkçeye çevirisini Azade Aslan, çizimlerini illüstratör Jacques Azam yapar.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Çıtır Çıtır Felsefe 19 - Zaman Çok ve Zaman Yok ile zamanı inceledikten sonra Çıtır Çıtır Felsefe 8-İş ve Para, Çıtır Çıtır Felsefe 12-Mutluluk ve Mutsuzluk ve Çıtır Çıtır Felsefe 17-Yaşam ve Ölüm adlı eserlere de bakmanızı öneririz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

07.12.2020

Özel ve özenli

Konular çok önemli ve çocuk eğitiminde gerekli. Belli ki özenle seçilmiş. Sabırsızlıkla bekliyoruz.

18.09.2019

çooooooook güüüüzeldi

Çok güzeldi. Tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.