25,85 TL
Standart Teslimat : 01 Aralık - 04 Aralık
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Çıtır Çıtır Felsefe 12 - Mutluluk ve Mutsuzluk Kitap Açıklaması

 

Mutsuz olmak kolay mıdır ya da mutlu olduğumuzu ne zaman fark ederiz? Çocuklar da yetişkinler gibi gün boyunca pek çok karmaşık duygu yaşar. Çıtır Çıtır Felsefe 12- Mutluluk ve Mutsuzluk kitabı; çocukların yüzleştikleri kavramsal ve duygusal meseleler hakkında doğru soruları sorarak düşünmelerini sağlayan bir eser. Brigitte Labbe ve felsefe profesörü Michel Puech tarafından kaleme alınan eser, "Çıtır Çıtır Felsefe" serisinin on ikinci kitabı. Eser, örnek olay ve düşündürücü sorular aracılığıyla mutluluk ve mutsuzluk kavramlarının çocuklar tarafından yakından tanınmasına ve çocukların o konu hakkında düşünmelerine fırsat verir. Gelin, esere daha yakından bakalım.

 

"Çıtır Çıtır Felsefe 12- Mutluluk ve Mutsuzluk" adlı kitabı neden okumalısınız?

Brigitte Labbe ve Michel Puech kaleminden çıkan Çıtır Çıtır Felsefe 12- Mutluluk ve Mutsuzluk adlı eser, mutluluk gibi hayatı kaplayan bir kavramı, mutsuzluk gibi sonu gelmeyeceği düşünülen bir kavramla birlikte ele alıyor. Felsefenin iyileştirici gücünü kullanarak; karşıt düşünceleriyle birlikte kavramları anlamayı, bilginin değerini ve doğru düşünebilmenin öğrenilebilir olduğunu örneklerle anlatıyor. Kısa hikâyeler, eğlenceli ara başlıklar ve kolay anlaşılır sözcüklerden oluşan eser; çocukların ilgisini çekiyor. Çıtır Çıtır Felsefe 12- Mutluluk ve Mutsuzluk adlı kitap verdiği örnekler sayesinde; hayatın içinde karşılaşılan bu duygulardan herhangi birini daha rahat anlamayı ve sorunların üstesinden daha rahat gelmeyi sağlıyor. "Görünmez Mutluluk", "Mutluluğun Küçük Düşmanları", "Mutsuz Olma Hakkı", "Mutluluk Satıcıları" gibi yaratıcı başlıklar konu hakkında merak uyandırırken çocuklar için felsefeyi eğlendirici hâle getiriyor. "Çıtır Çıtır Felsefe" serisi 8 yaş ve üzerindeki okuyucu kitlesine hitap ediyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Çıtır Çıtır Felsefe serisi, Sorbone Üniversitesi felsefe profesörü Michel Puech danışmanlığı ile Brigitte Labbe tarafından kaleme alınır. Günışığı Kitaplığı'ndan çıkan eser orijinal dili olan Fransızcadan Türkçeye Azade Aslan tarafından çevrilir. Her birinde gerçek yaşamdan farklı kavramların işlendiği serinin tüm kitapları 25'den fazla ülkede yayımlanır. Renkli, karikatüre tarzdaki çizimler eserin illüstratörü Jacques Azam tarafından yapılır. Yazar Brigitte Labbe, 2019 yılında Fransa Eğitim Bakanlığı tarafından çocukların eğitimine sağladığı katkıdan dolayı, Fransa'nın en yüksek devlet nişanı olan Legion d'Honneur almaya hak kazanır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Otuzun üzerinde farklı kavramı eğlenceli ve rahat okunur bir dille aktaran serinin on ikincisi Çıtır Çıtır Felsefe 12- Mutluluk ve Mutsuzluk adlı eseri okuduktan sonra çocukların sıklıkla karşı karşıya kaldıkları sıfatlardan biri olan Çıtır Çıtır Felsefe 14- Başarı ve Başarısızlık ve yirmi ikinci kitabı Çıtır Çıtır Felsefe 22- Şiddet ve Şiddetsizlik adlı eserlere göz atabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

20.04.2020

Çıtır çıtır okunuyor

Her yaşta okunabilecek bir seri, yetişkinlere bildiği kavramları yeniden düşündürürken çocuklara da iyi bir açıklayıcılık sunuyor

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.