51,0 TL
Standart Teslimat : 08 Ekim - 11 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar Kitap Açıklaması

 

Soruların hayatınızdaki yerini hiç düşündünüz mü? Zihninizi uzun süre meşgul eden soruları hatırlıyor musunuz? İnsan; çevresine, hayata ve evrene dair sorular sorarak büyüyor. En az cevaplar kadar, hatta kimi zaman cevaplardan daha önemli olan sorular; insanın zihin dünyasını kaplıyor ve yaşamı daha iyi anlamasına olanak tanıyor. İngiliz fizikçi, astronom, teorisyen, evren bilimci ve yazar Prof. Dr. Stephen Hawking; evren, uzay, zaman, kara delikler ve yapay zekâ hakkında sorular soruyor ve yanıtlarını herkesin anlayabileceği bir şekilde anlatıyor. Gelin, merakla okuyacağınız Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar eserinin içeriğine kısaca değinelim.

 

"Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar" adlı kitabı neden okumalısınız?

Bilim dünyasının önemli isimlerinden Stephen Hawking'in "Tanrı var mı?, "Geleceği şekillendirmek mümkün mü?", "Evrende yalnız mıyız?", "Zamanda seyahat edebilir miyiz?", "Yapay zekâ insana üstün gelebilir mi?", "Kara deliğin içinde neler bulunur?", "Uzayda kolonileşmeli miyiz?" gibi önemli ve büyük sorulara cevap niteliğindeki yazıları; Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar eserinde bir araya getiriliyor. Fiziğe, insanlığın geleceğine ve kozmolojiye derin bir ilgisi bulunan Hawking; bu eserinde büyük sorular sormanın neden önemli olduğuna değiniyor. Yazarın aile yaşamı ve bilime ilgi duyma nedenlerinin yanı sıra hastalığından da bahsettiği eseri, sade ve herkesin anlayabileceği bir anlatıma sahip. Teknik terimlerden uzak bir dille evrenin gizemlerinden bahseden popüler bilim kitabı, Stephen Hawking'in hayatını anlatan filmin başrol oyuncusu Eddiie Redmayne'in ön sözü ile açılıyor ve Nobel ödüllü teorik fizikçi Kip Thorne'un giriş yazısıyla devam ediyor. Kızı Lucy Hawking'in son söz kısmını kaleme aldığı Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar eserinde Stephen Hawking, yılların bilgi birikimini ve deneyimini samimi bir şekilde okura aktarıyor. Evrene ve yaşama dair pek çok şey öğrenmenizi sağlayacak bu eseri çok seveceğinizden eminiz!

 

Bunları biliyor muydunuz?

Henüz 21 yaşındayken konulan ALS tanısı nedeniyle Stephen Hawking'e sadece iki yıl ömür biçildiğini ve Hawking'in bu zor duruma rağmen pes etmeyip 76 yaşında hayata veda edene kadar çalışmalarını sürdürdüğünü biliyor muydunuz? Kozmoloji, teorik fizik ve astrofizikte çığır açan pek çok gelişmeye öncülük eden Hawking'in ölmeden önce yazdığı son yazıların derlemesi olan Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar kitabı, Alfa Yayıncılık tarafından 2018 senesinde Türkiye'deki okurlarla buluşturulur. 200 sayfadan oluşan eserin Türkçe çevirisini Mehmet Ata Arslan yapar.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar kitabını okuduktan sonra evren hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için dilerseniz eserleri kırk dile çevrilen Prof. Dr. Stephen Hawking'in çok okunan eserlerinden Zamanın Kısa Tarihi ve BBC Reith derslerinin yer aldığı Kara Delikler kitaplarını inceleyebilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

28.12.2020

Net.

Gerçekten faydalı bir kitap tavsiye ederim

08.11.2020

zorlayıcı ve net

Evren ve varoluşa dair  bir dahinin zihninde olanları anlamak için okunabilecek bir kitap.

08.06.2020

ilgi çekici

merakla okunabiliyor, tavsiye ederim..

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.