4/5 - 227 Kişi Yorum Yap, Kazan!
66,95 TL
103,0 TL %35
Bu üründe, standart teslimatta kargo bedava!..

Kitap Açıklaması


Adı en çok kötüye çıkmış talihsizlik bile eninde sonunda felsefenin yorulmak nedir bilmez cesaretine boyun eğer - tıpkı en inatçı şehrin bir düşmanın ardı arkası kesilmez saldırılarına boyun eğmesi gibi. Kutsal kitapta yazdığına göre, Salmanezer, Samaria'nın önünde üç sene beklemiştir; ama sonunda şehir düşmüştür. Sardanapalus ise -bkz. Diodorus- Ninova'nın önünde yedi sene beklemiştir; ama boşuna. Truva'nın fethi yaklaşık on sene almıştır; ve Azoth, Aristaeus'un şerefi üstüne yemin ederek söylediğine göre, kapılarını Psammitticus'a ancak yirmi sene sonra açmıştır.


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

DOSYA: Düş içinde bir düş: Edgar Allan Poe’nun kalemi

19 Ocak 1809’da dünyaya gelen Edgar Allan Poe, günümüzde de ilgi odağı olmayı sürdürüyor. Bu ilginin pek çok sebebi vardır kuşkusuz. Ama bunlar arasında, onun düşle gerçek arasında kurduğu dünyaların ürkütücü cazibesinin rolü büyük olmalı. Okuyucu, kaybolmanın tüm ürpertisini içinde taşısa da onun müthiş dehası ve kurgusuyla belirlediği sona doğru adım adım ilerlemekten kendisini alamaz. Üstelik öyküler her okunuşlarında daha önce fark edilmeyen yollara ve dolayısıyla yeni keşiflere açılır. Öykülerinde doğrudan görünenin ötesindeki anlam katmanları, kimi öykülerinde gömdüğü kurbanları gibi örtülüdür. Okuyucu onları, ancak emek verdiği ölçüde görebilir. Poe’nun öykülerinin özgünlüğü ve eskimezliği biraz da buradan geliyor.

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

1001 Kitap'tan 1'i

Kuyu ve Sarkaç

"Bayılacağımı hissettim. Verilen hüküm, o korkunç idam hükmü, kulaklarıma ulaşan son anlaşılır sözcüktü"

Bu klostrofobik korku ve gerilim öyküsü Edgar Allan Poe’nun Romantik geleneğin ön saflarında yerini almasını sağladı. Amerika’nın ilk gerçek edebiyat eleştirmenlerinden biri olarak sıradan şeylerle meşgul olan sanatı ve edebiyatı dikkate değer bulmuyor, kendisi de beklenmeyenle, şaşırtıcı olanla, özellikle de doğaüstü şeylerle ilgilenmeyi tercih ediyordu..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%88,5
%5
%1,8
%0,5
%4,1
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

13.03.2019

Edgar Allan Poe

Hikayeler hem dehşet verici hem cok guzel

10.02.2019

Teşekkürler

Kitaplığımda sakince  dururken beni kendisine çeken, tıpkı "Gel ve bu karanlık dünyaya gir" diyormuş gibi çağrıda bulunan ve de elime aldığım andan itibaren tüylerimi diken diken edebilen başka bir kitap henüz okumadım..

23.10.2017

Çeviri

Çeviri kötü değil, çok kitap okursanız kelime hazneniz geniş olur. Böylece okuduğunuzu anlarsınız. Ayrıca Dost Körpe çevirmiş, Otomatik Portakal kitabının da (İŞ BANKASI YAY.) çevirmeni... Gayet güzel ve anlaşılır bir çeviri. Kitap okuyun, özellikle klasik okuyun, düzelir

;
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız