12,0 TL
Standart Teslimat : 28 Mart - 31 Mart
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Bir Kuzey Macerası Kitap Açıklaması

 

Uzun soluklu bir yolculuğun anlatıldığı macera dolu bir serüvene hazır mısınız? Dünyaca ünlü Amerikalı yazar Jack London’ın kaleminden çıkan Bir Kuzey Macerası, okuru kısa sürede etkisi altına almayı başarıyor. Yetişkinlere göre yazılan romanda kahramanımız aşkı uğruna bir yolculuğa çıkıyor ve bu yolculukta beklenmedik durumlar ve şaşırtıcı şeyler yaşanıyor. Yazarın sevilen ve çok satan eserleri arasına girmeyi başaran roman, sizlere yepyeni bir dünyanın kapılarını aralıyor. Öyleyse gelin, macera sevenler için romanın içeriğinden kısaca bahsedelim.

 

“Bir Kuzey Macerası” adlı kitabı neden okumalısınız?

Jack London’ın toplam 52 sayfadan oluşan ve Homeros’un Odysseia macerasını andıran Bir Kuzey Macerası adlı eser, az sayfada çok şey anlatıyor ve anlatım dili bakımından yazarın diğer eserlerine nazaran biraz daha karmaşık olmasından ötürü yetişkin okurlara hitap ediyor. Bir Kuzey Macerası romanında sevdiği kadın uğruna daha önce hiç gitmediği uzak diyarlara giden Naass’ın hikâyesi anlatılıyor. Dünyayı Akatan'dan ibaret sanan bir kabilenin reisi olan Naass, Unga adında bir kız ile evleniyor. Düğünlerinin olduğu gün, denizden çıkıp gelen gizemli bir adam ortaya çıkıyor. Bu adam Unga’yı beğeniyor ve kaçırmaya karar veriyor. Karısının kaçırılıp uzak diyarlara götürüldüğünü öğrenen Naass, sevdiği kadını kurtarmak ve intikam almak için yollara düşüyor. İçinde bulunduğu bu macerada uzun ve zahmetli bir yolda ilerleyerek yıllarını harcayan Naass, bir gün sevgili eşini buluyor. Ancak karısını bulduğunda işler pek de istediği gibi gitmiyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Bir Kuzey Macerası adlı roman, ilk olarak 1900 yılında Jack London tarafından yayımlanan ve Kurdun Oğlu adı altında toplanan bir derlemenin içerisinde yer alır. İçerisinde birkaç farklı hikâye bulunan Kurdun Oğlu derlemesinden alınan Bir Kuzey Macerası adlı eser, 2018 yılında Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları tarafından basılır ve Levent Cinemre tarafından Türkçeye çevrilir. Ayrıca eser, beyaz perdeye uyarlanır. Jack London’ın eserinden esinlenilen ve Hobart Bosworth tarafından yönetilen macera filmi, "An Odyssey of the North" (IMDb: 5.9) adıyla 1914 yılında seyirciyle buluşur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Bir Kuzey Macerası adlı romanı sevdiyseniz ve Jack London’ın evrenine dahil olmak istiyorsanız yazar olmanın mücadelesini anlatan yarı otobiyografik nitelikteki Martin Eden’a, bir adamın gemi kazasından kurtarılmasıyla gelişen psikolojik macera romanı niteliğindeki Deniz Kurdu’na ve hapishanede yaşadığı işkencelerden kaçmak için zihinsel taktikler üreten bir profesörün macerası için Yıldız Gezgini adlı eserlerine bir göz atabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

02.05.2022

Jack London sevenlere

Jack London gibi bir kitaptı :)

26.11.2020

Macera

Macera ve serüven sever olarak keyif aldım

04.12.2019

Üzüyor

hikayenin her ne kadar sonu üzüyor olsa da gayet güzel yazım uslübu vb

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.