76,0 TL
Standart Teslimat : 01 Haziran - 04 Haziran
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Bilime Dokunmak Bilim İletişimi El Kitabı Kitap Açıklaması

 

Türkiye’deki pek çok bilim merkezinin ve bilim temalı uluslararası projelerin konsept tasarım, üretim ve yönetim süreçlerine danışmanlık veren Samet Tuna ile oyunculuk ile bilim alanını birleştirerek yenilikçi bilim iletişimi etkinlikleri tasarlayan Onur Berk Arslanoğlu’dan bilim iletişiminin tüm unsurlarını pratik yol haritaları ile birleştiren kılavuz niteliğinde bir çalışma.
Bilime Dokunmak; “Bilim iletişimi nedir? Bilim-toplum ilişkisinin tarihsel gelişimi nasıldır? Günümüzde nasıl yorumlanmalıdır? Bilim etkinlikleri nasıl tasarlanmalı ve nasıl uygulanmalıdır? Bilim merkezi ve bilim festivali kavramları nelerdir? Bir bilim merkezi nasıl kurulur? İlgi çekici konseptler nasıl geliştirilir? Bilim merkezlerini sürdürülebilir kılacak yönetimsel ipuçları nelerdir?” sorularının yanıtlarını; fen bilgisi öğretmenleri, bilim merkezi profesyonelleri, bilim iletişimi alanında çalışma yapan ve bu alana ilgi duyan herkes için bir araya getiriyor.

İçindekiler:

BİLİM İLETİŞİMİ

Bilim Ve Toplum İlişkisi /Bilim İletişimi Yaklaşımları / Bilim İletişimi Etkinlikleri    / Bilim Atölyesi /Bilim Tiyatrosu /
Bilim Gösterisi / Bilim Söyleşisi / Sokakta Bilim Performansı / Oyunlaştırma / Role-Play Etkinlikleri /Bilim Yayıncılığı
Bilim Yarışmaları / Avrupa Bilim Etkinlikleri Birliği, EUSEA

BİLİM MERKEZLERİ
Bilim Merkezi Hakkında / Bilim Merkezlerinde Bulunan Alanlar / Bilim Merkezi Kurulması Hakkında

BİLİM FESTİVALİ
Bilim Festivali Hakkında / Tema   / Ziyaretçi Profilleri    / Fonlama – Bütçe / Alan - Yer    / Lojistik /
Aktiviteler – Program / Gönüllülük / Pazarlama Faaliyetleri /Cenova Bilim Festivali Örneği
Einstein Adası: Bilim İletişiminin Woodstock’ı / Bilim Festivalleri: Konya Bilim Festivali Örnekleri
Bilim Şenliğinde Gönüllü Olmak! / Okulda Bilim Etkinlikleri / Türkiye Bilim İletişimi Haritası

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.