81,2 TL
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Bilgiyle Sohbet Kitap Açıklaması

 


Avrupa Bilimler Akademisi'nin ve Amerikan Bilimler Akademisi'nin ilk Türk üyesi, Rus Bilimler Akademisi'ne Fuat Köprülü'den sonra seçilen ikinci Türk, Türkiye Bilimler Akademisi'nin en genç kurucu üyesi, TÜBİTAK Bilim Ödülü kazanan en genç bilim adamı... İki şeref doktorası, Paris'te Collège de France'da profesörlük, ulusal ve uluslararası otuz bir adet şeref payesi ve ödül. Tüm bu nitelikleri şahsında toplayan Prof. Dr. A. M. Celâl Şengör halen İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü ile Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsü'nde görevini sürdürmektedir. Dünyanın en saygın jeolog, bilim adamı ve üniversite hocalarından biri olmasının yanı sıra Prof. Şengör'ün en önemli özelliği hayata bir bütün olarak bilim çerçevesinden bakmasıdır. Bu anlamda kelimenin tam anlamıyla bir "akademisyen"dir. Prof. Şengör'ün yirmi yılı aşkın süreyle çeşitli dergi ve gazetelerde yayımlanan yazıları ve farklı platformlarda yaptığı konuşmalarının metinleri elinizdeki kitapta bir araya getirilmiştir. Prof. Şengör bilimsel birikimini elbette yine başta bilim olmak üzere eğitim, tarih, arkeoloji, coğrafya, edebiyat, toplum ve kültür gibi pek çok alanda okurlarla paylaşıyor. Herkesi Bilgiyle Sohbet'e davet ediyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 772

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

10.02.2021

Oldukça yararlı

Oldukça yararlı bir kitap. Sadece bilimi değil epistemoloji ve tarihi de, genel hatlarıyla, popüler okuyucuya hitap edecek şekilde anlatıyor Celâl hocamız. Kitabın kendisi kadar notları ve kaynakçası da manidar.

29.02.2020

Türkçe yazılmış en iyi popüler bilim eserlerinden

Okurken belki de en çok keyif aldığım popüler bilim kitabı. Celal Şengör'ün çeşitli gazete ve dergilere yazdığı makalelerin bir derlemesi şeklinde hazırlanmış, yani bu kitap, kitap halinde yazılmamış. Bu sebeple biraz konudan konuya atlar gibi oluyor ama buna rağmen çok keyif alarak okuyabileceğiniz bir kitap.

29.03.2019

vasat

Konu bütünlüğü aramayın, bilgi yok değil ama daha çok siyasi çıkarımlar söz konusu. Hiç aradığımı bulamadım

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.