82,6 TL
Standart Teslimat : 01 Haziran - 04 Haziran
300 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Birlikte Al

Domingo Yayınevi
82,60 TL
+
Domingo Yayınevi
87,50 TL
170,10 TL
Domingo Yayınevi
82,60 TL
+
175,00 TL
Domingo Yayınevi
82,60 TL
+
170,10 TL
Domingo Yayınevi
82,60 TL
+
Alfa Yayıncılık
61,75 TL
144,35 TL

Beyin Senin Hikayen Kitap Açıklaması

 

Fiziksel, biyolojik ya da ruhsal olarak kendinizi tanımaya başladıkça varlığınızın da bir kozmos olabileceğini düşündüğünüz oldu mu? David Eagleman kaleme aldığı Beyin Senin Hikâyen adlı kitabı ile okurunu âdeta içindeki kozmosa doğru nefes kesen bir yolculuğa çıkarıyor. Sosyoloji, psikoloji, felsefe, tarih gibi birçok alanı sinir bilimi ile harmanlayarak okurlarına aktaran David Eagleman'ın Beyin Senin Hikâyen adlı kitabını gelin, detaylarıyla inceleyelim.

 

"Beyin Senin Hikâyen" adlı kitabı neden okumalısınız?

David Eagleman Beyin Senin Hikâyen adlı kitabında beyin ve sinir bilimi dışında birçok konuyu da ele alıyor. Kitap, okudukça sebebini merak ettiğiniz ya da farkında olmadan yaptığınız birçok davranışın da nedenlerini anlayıp öğrenmenizi sağlıyor. Nöronların bağlantısını, yenidoğan bir bebeğin biyolojik yapısını açıklayarak başlıyor David Eagleman. Nöronların iletişimini sağlayan sinapsların insan yaşamı ilerledikçe azaldığını açıklayan yazar beyin içerisinde etkin rol alıp faaliyet gösteren sinapsların korunduğunu söylerken yararlı olmayan sinapsların zayıflayarak yok olduğunu söylüyor. Kullanılmayan bağlantılar yok oluyor; insan, yalnızca beyninde var olanlarla değil aynı zamanda yok olan bilgilerle oluşuyor. Eagleman; kişiliğin oluşmasında etkili olan beyin fonksiyonlarının yaşanan aile ve çevreyle de yakından ilişkili olduğunu açıklıyor. Alkolün ve bazı hastalıkların sebep olduğu durumların da nöral ağları olumsuz etkilediği görülüyor. Fiziksel açıdan sürekli yenilenen bedeniniz yedi yılda tamamen başka bir bedeni oluşturduğu gibi nöral ağlarınız da bütün bu farklı versiyonlarınızı kaydeden sabit bir bellek oluyor. Tek bir kimliğe sahip olsa da tek bir zihne sahip olmayan insanın birbiriyle rekabet hâlindeki birçok güdünün toplamı olarak yaşayışını etkileyici ve akıcı bir üslupla anlatan Eagleman'ın kaleminden çıkan Beyin Senin Hikâyen adlı kitabı keyifle okuyacağınıza eminiz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Orijinal adı "Brain: The Story of You" olan Beyin Senin Hikâyen adlı kitabın yazarı David Eagleman’ın nörobilim alanında doktora derecesine sahip olduğunu biliyor muydunuz? Beyin Senin Hikâyen adlı kitap toplam 272 sayfadan ve altı bölümden oluşur. Daha önce de büyük kitlelerle buluşan kitabın yazarı David Eagleman, Beyin Senin Hikâyen adlı kitabıyla da büyük bir ilgi toplar. Beyninizin yaşadıklarınızla birlikte nasıl şekillendiğini büyük bir ilgi ile okumanızı sağlayan Eagleman’ın kaleme aldığı Beyin Senin Hikâyen adlı kitap, Domingo Yayınları tarafından 2016 yılında yayımlanır. Türkçeye Zeynep Arık Tozar tarafından çevrilir. Kişisel hikâyenizi bir de David Eagleman’ın gözünden yeniden okuyabilirsiniz.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

David Eagleman'ın kaleme aldığı Beyin Senin Hikâyen adlı kitabı beğendiyseniz yine aynı yazara ait olan Incognito-Beynin Gizli Hayatı ve Ve... Sonraki Hayattan Kırk Öykü kitaplarına da göz atabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

13.12.2020

Harika

Keyifle okuyabileceğiniz ve çok şey öğreneceğiniz bir kitap. Pişman olmayacaksınız.

11.12.2020

Beyin Senin Hikayen / Okunmasi gereken kitap

Gunaydin,Incognito kitabini okumustum. Bu kitabi okumayi cok isterim. Sesli kitap olarak cikmis olsaydi hemen okurdum.Herkese tavsiye ederim.Mutlu ve huzurrlu bir gun dilerim.iyi calismalar

18.10.2020

Güzel kitap

Okunması gereken bir kitap

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.