Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bekleyiş Unutuş

Bekleyiş Unutuş

Bekleyiş Unutuş

Çevirmen: Ender Keskin
Yayınevi :

Monokl

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Fransız Edebiyatının Gizemli Ustası Maurice Blanchot'dan Beklemek ve Unutmak Üzerine Bir Başyapıt

Unutuş, bekleyiş. Bir araya getiren, dağıtan bekleyiş; dağıtan, bir araya getiren unutuş. "Beni unutacak mısınız?" - "Evet, sizi unutacağım." - "Beni unuttuğunuzdan nasıl bu kadar emin olacaksınız?" - "Başka bir kadını hatırladığımda emin olacağım." - "Fakat hatırlayacağınız yine ben olacağım; daha fazlasına ihtiyacım var." - "Kendimi artık hatırlamadığımda daha fazlasına sahip olacaksınız." - "Birlikte unutulmak. O halde bizi kim unutacak? Unutuşta kim bizden emin olacak? - "Başkaları, başka herkes!" - " Fakat onları hesaba katamayız. Başkaları tarafından unutulmak hiç umurumda değil. Ben sizin tarafınızdan, sadece sizin tarafınızdan unutulmak istiyorum."

Tüm konuştuklarım arasında sadece onunla konuştum, ve eğer diğerleriyle konuştuysam sadece onun yüzünden ya da onunla ilişkili olarak ya da onu unutuşum dâhilinde konuştum.

"Daha uzun bir yol var." - "Fakat bizi uzağa götürmek için değil." -

"Bizi en yakına taşıyacak bir yol." - "Yakın olan her şeyin her uzaklıktan daha uzak olduğu vakit."
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 120

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Monokl

İlk Baskı Yılı : 2014

Sayfa Sayısı : 120

Dil : Türkçe

ISBN: 9786055159108

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Sizi beklediğinizden çabuk etkileyen, şiirine, ritmine hemencecik kapıldığınız üstelik de çok ama çok zarif, dokunaklı bir anlatı Bekleyiş Unutuş. Hani, Barthes der ya, bir roman, onu okuduktan sonra hiçbir şey önceki gibi olmamalı diye. Bekleyiş Unutuş da öyle işte. Okuma deneyime dönüşüyor, okuduktan sonrası değişiyor..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!