42,6 TL
Standart Teslimat : 04 Temmuz - 07 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Başlangıcından Bitişine Anadol'un Hikayesi Kitap Açıklaması

 

Uluslararası pazarlarda yarışacak bir ulusal marka yaratmanın/ya da yaratamamanın öyküsü olan bu kitap, "Bir Türk otomobili yapma" rüyasında atılan tarihi bir adımın, ama kaçırılan bir tarihi fırsatın da öyküsüdür. Anadol ile Türk otomotiv sanayiinde ilk kez - ve son kez -bir ulusal marka yaratılmış ve STC-16 ile de ilk kez - ve son kez - Türk tasarımı bir oto mobil yapılmıştı.
Eğer "ulusal marka" yaratma konusunda sebat edilseydi, bu bir örnek oluşturabilir, Türkiye 1970'lerin başından sonra tasarım ağırlıklı bir sanayiye kayabilir ve dünya üzerindeki konu mu bugünkünden çok farklı olabilirdi.
Uluslararası pazarlarda iddiası olan bir ulusal marka yaratacak insan altyapısı Otosan'da vardı. Yaptılar da... Anadol'u, Türk tasarımı ilk otomobil olan STC-16'yı, dünyanın ilk beach buggy'si Böcek'i, dünya otomobil sanayiideki bütün yeni teknolojileri içeren harika otomo bil Çağdaş'ı onlar yaptı.
Ama sonu gelmedi... Gelemedi... Getirilemedi...
Neden gelmedi?... Gelemedi- Getirilemedi...'nin cevabı bu kitapta...

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.