40,8 TL
Standart Teslimat : 14 Temmuz - 17 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Akıldışı Ama Öngörülebilir Kitap Açıklaması

 

İnsan davranışları hakkında yeni ve ilginç bir bakış açısı...

• Para hakkında nasıl düşünüyoruz?
• Bankerlerin ekonomiyi gözden kaçırmasının nedeni neydi?
• İnsanların bankalara aşırı borçlanmasının nedeni neydi?
• Kararlarımızı yönlendiren akıldışı kuvvetler nelerdir?
• Kendimizi ekonomik çıkmazlardan nasıl kurtarabiliriz?

New York Times ve Wall Street Journal listelerinde uzun süre birinci sırada yer alan Akıldışı Ama Öngörülebilir'in gözden geçirilmiş ve genişletilmiş bu baskısında, Duke Üniversitesi öğretim üyelerinden davranışsal iktisatçı Dan Ariely, hem mevcut ekonomik krizin temel nedenlerinden bazılarını hem de kararlarımızı şekillendiren gizli kuvvetleri araştırıyor.

Sıkça rastlanan olayları ve zekice deneyleri çığır açıcı analizlerle harmanlayan Ariely, beklentilerin, duyguların, sosyal normların ve gözle görülemeyen görünüşte mantıksız diğer kuvvetlerin akıl yürütme becerilerimizi nasıl çarpıttığını gösteriyor. Kişisel, ulusal ve küresel politikaları planlarken geleneksel iktisat teorilerine bel bağlamamızın tehlikeli olabileceğini açıklıyor. Bireysel ya da kurumsal olarak yaptığımız hatalar hiçbir zaman rasgele değildir ve bir araya geldiklerinde piyasada yıkıcı sonuçları olan bir etki oluşturabilirler. Bu sistematik ve öngörülebilir hataların sonuçları, ilk kez mevcut küresel ekonomik krizin ışığı altında açıklanıyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

05.11.2020

Dan Ariely üstü Outliers

Kitabın size katacaklarını, daha market rafları arasında gezerken hissedeceksiniz. Seriyi tamamlamanızı da tavsiye ederim

25.09.2020

Bakış Açını Değitirir!!

Okuduktan sonra, bildiğiniz iktisatın(Her birey kendisi için en iyi kararı alır.) aslında normal hayatta olmadığını ve aldığınız kararları bulunduğunuz şartlara göre aldığınızı anlayacaksınız.

15.06.2020

ne yazsa okunur

bir kitabını okuduktan sonra yazdığı tüm kitapları okumak istemeniz normal

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.