Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

16.Yüzyıl-Rönesans Çağı Kitap Açıklaması

 

16. yüzyıl Rönesans’ın, şaheserlerin ve büyük altüst oluşların yüzyılıdır. Amerika kıtasının keşfi sadece coğrafyayı, felsefeyi, teolojiyi, iktisadı ve siyaseti değil, beslenmeyi ve sağlığı da altüst eder. Copernicus yeni bir evren şemasına işaret ederken, Luther de Hıristiyanlığın birliğini parçalayarak muazzam etik ve siyasi ihtilaflara sebep olur.

Raffaello ve Michelangelo muhteşem hayallerini resim ve mimari şaheserlere çevirirken, dünyaları parçalanmaktadır. Her ne kadar Venedikliler ve Cenevizliler bütün dünyada ticari faaliyetlerine devam ediyorlarsa da, İngiltere ve Hollanda, okyanus ötesi maceralara hazır bir şekilde tarihin yeni aktörleri olarak belirmeye başlamıştır artık: Böylece modern çağ başlamış olur.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

25.01.2021

Baskı kalitesi çok iyi

Kitap gerçekten değerli bir kaynak kitap. Baskı çok özenli. Çeviriyi beğendim, altından kalkılması güç bir iş başarılmış. Sadece dil bilmek yeterli değil, kültürel birikim de gerekiyor. Bu kitap içerik olarak çok yüklü, çok zengin, ayrıca Eco çevirmenleri gerçekten zorlayan bir yazar. Her yönüyle çok başarılı bir çalışma.

09.01.2021

Çeviri

Çevirinin Türkçesini hiç beğenmedim. Gereksiz eski kelimeler kullanılmış. Kitap kadar çeviri de önemli.

25.09.2020

Umberto Eco

Muhteşem bir baş yapıt.. Başucunuzdan ayıramayacaklarınız arasında yer alacaktır!!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.