idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (4)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Zamansız adlı eser, fantastik ögelerle yoğrulan benzersiz hikâyesi ve aşkı anlatma misyonuyla okurların karşına çıkıyor. Okuru düşsel bir atmosferin içine çeken roman, bir gölde bulunan gelincik ve yılan balığı suretine bürünen bir aşk hikâyesini merkeze alıyor. Kitap, işleniş biçimi ve içinde barındırdığı erotik unsurlar sebebiyle yetişkin okurlara hitap ediyor. Zamansız; aşkı, yaşamı, yeni bir dili ve doğayı şiirsel bir temayla aktarıyor.

 

"Zamansız" adlı kitabı neden okumalısınız?

Roman; karakterlerin zamansız ve zeminsiz kadim bir aşk duygusunun peşine düştüğü bir eser olarak okura ulaşıyor. Adıyla paralel olarak zamandan bağımsız bir tonda ilerleyen roman, zamanın dışına taşmayı da başarıyor. Bir kadın ve erkeğin bir arabanın içinden göle savrularak yılan balığına ve gelinciğe dönüşümü sonrasında ortaya çıkan bir aşk serüvenini okuruna sunuyor. Ayrıca, roman içinde yer yer farklı dönüşümlere de tanıklık ediliyor. Latife Tekin, gelincik ve yılan balığı metaforu üzerinden aşkı anlatırken insanın kendi içindeki derinliği görebilmesi ve bilinmezleri keşfedebilmesi için fırsat yaratıyor. Doğayı merkeze alan bir kurguyla yola çıkan Zamansız, okuru bir anafor gibi hikâyenin içine çekmeyi başarıyor. Gölden başlayarak etrafındaki sazlıklara kadar uzanan hikâye, gerçeği fantastik dokunuşlarla sergileyen destansı bir ritimle okuyucusuna ulaşıyor. Yazar, insanların bu büyülü atmosferin içinde sakındıkları ve baskıladıkları şeyleri fark ettiği erotik bir hikâye sunuyor. Hikâye, cinsellik işlenmesine rağmen cinsiyetlere vurgu yapmadan ilerliyor. Rüya ile uyanıklık arasında kalan bir bilinç hâlini hissettiren roman, gerçekliği gerçeküstü bir şekilde dile getiriyor. Zamansız, ince ince işlenen bir hikâyenin içinde zamandan sıyrılıp kaybolmak isteyen okurlar için oldukça ideal bir roman özelliği gösteriyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Latife Tekin’in kaleme aldığı Zamansız adlı eser, Can Yayınları'nın Çağdaş dizisi içinde yer alır. 2022 yılının mayıs ayında basılan ve toplam 120 sayfadan oluşan romanın editörlüğü Pelin Özer, mizanpajı ise Bahar Kuru Yerek tarafından yapılan kitabın dikkat çeken kapak illüstrasyonu Beyza Ceylan imzası taşır. Eserin dizi editörlüğünü ise Cem Alpan üstlenir. Zamansız, karantina döneminde ve o dönemin izleriyle ortaya çıkar. Masalsı bir dili olan eser, farklı türleri bir araya getirir.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Zamansız adlı romanı beğendiyseniz eserleri birçok dile çevrilerek dünyada geniş okur kitlesiyle buluşan Latife Tekin’in diğer kitaplarını da keyifle okuyabilirsiniz. Dilerseniz Zamansız'ı okuduktan sonra Sevgili Arsız Ölüm, Berci Kristin Çöp Masalları, Gece Dersleri, Ormanda Ölüm Yokmuş, Buzdan Kılıçlar ve Unutma Bahçesi gibi birçok esere göz atabilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.