idefix’te Satış Yapın
1500 TL ve Üzeri Alışverişlerde Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (4)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (127)
  • Soru ve Cevap (0)

Can Yayınları Yüzyıllık Yalnızlık - Gabriel Garcia Marquez

Büyülü bir gerçeklik dünyasında 100 yıllık serüvene ne dersiniz? Kolombiyalı yazar Gabriel Garcia Marquez'in başyapıtı niteliğinde olan "Yüzyıllık Yalnızlık" romanı, büyülü gerçeklik akımının en ihtişamlı örneklerinden biri olarak sizi 100 yıl süren olağanüstü bir gezintiye çıkarıyor. Bu eser; Marquez'in roman, öykü ve gezi gibi pek çok farklı türde kaleme aldığı eserler arasında her dönem popülerliğini koruyor. Fantastik kurgunun gerçekçi bir anlatım ile zenginleşmesiyle dünya edebiyatının kült eserleri arasında yer almayı başaran "Yüzyıllık Yalnızlık" romanını bu denli ihtişamlı kılanın ne olduğuna bir bakalım.

 

"Yüzyıllık Yalnızlık" adlı romanı neden okumalısınız?

Nobel Ödüllü Kolombiyalı yazar Gabriel Garcia Marquez, 464 sayfalık ünlü romanı "Yüzyıllık Yalnızlık"ı yazarken kendi kişisel tarihinden etkilendiğini belirtiyor. Özellikle romanda öne çıkan özgün anlatım biçiminin, babaannesinin karakteriyle yakından ilgili olduğunu söylüyor. Gabriel Garcia Marquez, "Yüzyıllık Yalnızlık" romanını 1967 senesinde Meksika'ya ilk gidişinde kaleme alıyor ve ortaya başyapıt diyebileceğimiz bu eser çıkıyor. Marquez; eserini, çocukluğunu geçirdiği Aracataca kasabasının adını "Macondo" ile değiştirerek fantastik bir anlatım üzerinden şekillendiriyor. "Çocukluk günlerini sanatsal bir dille arkada bırakmak" isteyen yazar, bu fantastik anlatım tekniği ile büyülü gerçeklik akımının da en önemli temsilcisi olmayı başarıyor. Marquez, kitabı yazarken yaşadığı çocukluğu ve onu etkilemiş her şeyi edebiyat aracılığıyla aktarabileceği bir yol olarak gördüğünü dile getiriyor. Roman, Buendia ailesinin bir büyü neticesinde 100 yıl süren bir lanetle yaşamak zorunda kalmalarını konu ediniyor. Kitabın anlatımı; ailenin son üyesi olan Aureliano'nun, Melquides adlı olağan dışı güçlere sahip bir çingenenin el yazmalarını okuması üzerinden şekilleniyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Gabriel Garcia Marquez'in iki yıldan kısa sürede tamamladığı "Yüzyıllık Yalnızlık" romanı ile 1982 yılında Nobel Edebiyat Ödülü'nü aldığını duymuş muydunuz? Eserin yazım aşaması kısa sürse de "Yüzyıllık Yalnızlık", 15-16 yıllık düşünsel birikim ile oluşur. Bu durum da romanın kurgu ve anlatım açısından bu denli zengin olmasının en önemli nedenlerinden biri. Çevirisi Seçkin Selvi tarafından yapılan ve Can Yayınları'nın Çağdaş Dünya Yazarları Dizisi'nin en önemli eserlerinden biri olan roman, Latin edebiyatının en güçlü eserleri arasında yer alır. Kolombiyalı Cumhurbaşkanı Juan Manuel Santos'un "bugüne kadar yaşamış en büyük Kolombiyalı" olarak değerlendirdiği yazar, 2014 yılında 87 yaşında hayata veda eder.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Gabriel Garcia Marquez'in "Yüzyıllık Yalnızlık" isimli romanını okuduktan sonra dilerseniz "Kırmızı Pazartesi", "Aşk ve Öbür Cinler", "Benim Hüzünlü Orospularım", "Kolera Günlerinde Aşk" ve "Şer Saati" adlı eserlerine de göz atabilirsiniz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Gabriel Garcia Marquez
Çevirmen:Seçkin Selvi

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.