idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (30)
  • Soru ve Cevap (0)

Ailenizin yeni üyesi olan bebeğinizle ilk iletişiminizin nasıl olacağını, çocuğunuzu ekran bağımlılığından nasıl koruyacağınızı ve zihinsel gelişimini nasıl destekleyeceğinizi merak mı ediyorsunuz? Anne babalar, mükemmel ebeveyn olma baskısı altında çocuğu için en iyi şeyleri yapmaya çalışırken yoğun bir stres yaşıyor. Bebeklikten ergenliğe kadar birçok kritik dönem yaşayan çocuğunuzu hayata en doğru şekilde hazırlayabilmek için çalışırken, Prof. Dr. Selçuk Şirin'in yirmi yıllık deneyimini bilimsel veriler ışığında kaleme aldığı rehber niteliğindeki Yetişin Çocuklar isimli eserinin baş ucu kitabınız olacağına eminiz! Gelin, eserin içeriğine kısaca değinelim.

 

"Yetişin Çocuklar" adlı kitabı neden okumalısınız?

Çocuk gelişimiyle ilgili uygulanabilir örneklerin yer aldığı Yetişin Çocuklar isimli eser, güncel verilerle destekleniyor. Çocukların hayal kurmasının ve okul öncesi eğitimin önemini anlatan kitapta, çocuğun mizacının da onun yetiştirilme biçimi üzerinde etkili olduğuna yer veriliyor. Yetişin Çocuklar adlı kitapta bebeklikten ergenliğe kadar yaşanan tüm süreç inceleniyor ve kritik dönemlerde yaşanan sorunlara yönelik somut ve uygulanabilir öneriler anlatılıyor. Prof. Dr. Selçuk Şirin, baba olunca yazmaktan vazgeçtiği bu eserin gecikmiş bir kitap olduğunu ve Yetişin Çocuklar'da içine sinmeyen hiçbir şeyi önermediğini ifade ediyor. Uzun yıllardır New York Üniversitesinde doktora düzeyinde Gelişim Psikolojisi dersleri veren Prof. Dr. Selçuk Şirin'in bu eseri, özellikle anne baba ve eğitimcilere hitap ediyor. Çocuk gelişimine ilgili olanların bu kitabı çok faydalı bulacak!

 

Bunları biliyor muydunuz?

Yüze yakın bilimsel çalışması bulunan Prof. Dr. Selçuk Şirin'in 2015 senesinde Amerika Birleşik Devletleri Bilimler Akademisi Çocuk Genç ve Aile Komisyonuna seçildiğini biliyor muydunuz? Doğan Kitap aracılığıyla ilk olarak 2019 senesinde yayımlanan Yetişin Çocuklar isimli kitap 224 sayfadan oluşur. Bebeklikten Ergenliğe Çocuk Yetiştirme Kılavuzu alt başlıklı eserin kapak tasarımı Ayşe Şirin Demir'e ait. Yetişin Çocuklar isimli kitapta "Çocuk yetiştirmenin ABECE'si", "Erken çocukluk dönemi", "Okul dönemi", Ergenlik dönemi" ve "Bu çocuklar da bizim!" başlıklı beş kısım bulunur. Prof. Dr. Selçuk Şirin; ön söz yerine, neden böyle bir kitap yazma ihtiyacı duyduğunu açıklar ve eserin sonunda "Neyin nereye varacağına zaman karar veriyor." isimli bir bölüme yer verir.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Prof. Dr. Selçuk Şirin'in çocuk gelişimiyle ilgili aklınızdaki çoğu sorunun cevabını içeren Yetişin Çocuklar adlı eserini okuduktan sonra dilerseniz gelişim psikolojisiyle ilgili Yetişin Gençler-Ergenlikten Yetişkinliğe Geçiş Kılavuzu kitabı ile karamsar düşüncelerden uzaklaşmanızı sağlayacak Bir Türkiye Hayali isimli eserlerini de inceleyebilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.