Yılmaz Özdil

Yılmaz Özdil

Yılmaz Özdil Kimdir?

Yılmaz Özdil, (d.1965, İzmir), Türk gazeteci, yazar.

Yılmaz Özdil, İzmir Atatürk Lisesi'nin ardından Ege Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik bölümünden mezun olmuştur. Mesleğe Yeni Asır gazetesinde muhabirlik yaparak başladı. 1994 yılında Milliyet gazetesine geçerek Yazı İşleri Müdürü oldu. 1995 yılında Sabah gazetesine geçerek Yazı İşleri Müdürü oldu. 1999 yılında Fatih Çekirge'nin genel yayın yönetmenliğini yaptığı Star gazetesinin kuruluşunda yer aldı. Star gazetesinden ayrıldıktan sonra Sabah gazetesine döndü. Ve atv haber genel yayın yönetmenliği görevlerinin üstlendi.

2008 yılında Uğur Dündar'ın sunduğu Star Ana Haber bülteninin yayın yönetmenliğini yapmaya başlayan Özdil,nbsp;Hürriyet'in üçüncü sayfasında yazdı.nbsp;2014 yılında Hürriyet'teki görevinden istifa eden Özdilnbsp;10 Ekim 2014 tarihinden berinbsp;Sözcü gazetesinde yazmaktadır. Evli ve bir kız çocuk babasıdır.

Adam, Sen Kimsin, Kadın, İsim Şehir Hayvan, Beraber Yürüdük Biz Bu Yıllarda, Beraber Yürüttük Biz Bu Yollarda, İsim Şehir Artist, Mustafa Kemalnbsp;adlı eserleri bulunmaktadır.

ESERLERİ VE KATKIDA BULUNDUKLARI
23 ADET

      x

      6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.