Tarık Ali

Yazar resmi yok

Tarık Ali Kimdir?

Pakistan doğumlu olup yüksek öğrenimini Oxford University'de tamamlayan Tarık Ali, '60'lı ve '70'li yılların önemli politik simalarından birisidir. Bu on yıllarda ve daha sonra bugünlere değin, kitlesel eylemlerle politik hareketlerde etkin rol oynamasının yanı sıra, geniş bir bilgi alanına ve türlere yayıla yapımcılığı, oyunları ve kitaplara da Avrupa'nın politik ve kültürel dünyasında önemi bir rol oynamayı sürdürmüştür. Şimdilerde belgesel film yapımcısı ve New Left Review dergisinin editörlerinden olan yazar halen Londra'da yaşıyor.

Tarık Ali'nin yayınlanmış bazı yapıtları şunlardır: Redemption (1990), Shadows of the Pomegrante Tree (1992), The Book of Saladin (1998), The Stone Woman (2000), The Nehrus and Gandhis, Can Pakistan Survive?, Streetfighting Years: An Autobiography of the 60's (1991), Revolution from Above: Where is the Soviet Union Going? (1990), Soğuk Savaş Yılları; İletişim, 1995). (Ayna Korkusu, Everest Yayınları, 1. Basım ilk sayfasından alınmıştır.)

ESERLERİ VE KATKIDA BULUNDUKLARI
10 ADET

      x

      6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.