Şenol Babuşcu

Yazar resmi yok

Şenol Babuşcu Kimdir?

1965 Balıkesir doğumlu olan Dr. Şenol Babuşcu, lisans eğitimini 1986 yılında A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü'nde tamamladı. Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü'nde Lisansüstü Eğitimini 1991 yılında tamamlayan Babuşcu, aynı üniversitede 1997 yılında Bankalarda Risk Derecelendirmesi (Rating) ve Türk Bankacılık Sektörü'ne Uygulanması konulu tezi ile doktora programını tamamladı. Doktora tezi Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yayınlandı.

1987 yılı sonunda başladığı Türkiye Halk Bankası'nda Uzman Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra 1995 yılında Araştırma ve Geliştirme Birimini kurmak ve bu alanda çalışmak üzere T.C. Ziraat Bankası'na geçti ve 1995 - 2000 yılları arasında T.C. Ziraat Bankası Araştırma ve Geliştirme Daire Başkanı olarak görev yaptı. Krizlerden sonra Kamu Bakanlarının Yeniden Yapılandırılması programında T.C. Ziraat Bankası'nda Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi. 2002 yılı başında Kamu Bankaları Ortak Yönetim Kurulu'nda görev alarak, Türkiye Bankası'nda İnsan Kaynakları, Operasyonlar ve Teknoloji'den Sorumlu Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi olarak çalıştı. 2003 yılında bu görevden ayrılan Babuşcu, aynı yıl Başkent Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi Bankacılık Bölümü'nde tam zamanlı öğretim elemanı olarak çalışmaya başlamış oluğ, halen aynı üniversitede görev yapmaktadır. Diğer taraftan 2000 yılından itibaren Bilkent Üniversitesi Bankacılık ve Finans bölümünde part-time Öğretim Görevlisi olarak ders vermektedir.

ESERLERİ VE KATKIDA BULUNDUKLARI
42 ADET

      x

      6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.