Sedat Demir

Yazar resmi yok

Sedat Demir Kimdir?

Sedat Demir 1975 yılında Çankırı’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden yüksek lisans ve doktora derecelerini aldı. Walter Benjamin ve Walter Ong üzerine Sözlü İletişim konulu doktora düzeyindeki tez çalışmasını tamamladı. Varlık, Kitap-lık, Notos, Radikal, Cumhuriyet Kitap ve Post Öykü’de kritikleri, öyküleri ve söyleşileri yayımlandı, sekiz derleme çalışmasında öyküleriyle yer aldı.

Uzun yıllar editörlük mesleğinin içinde yer aldı ve kurmaca ve kuramsal metinlerin çevirisiyle uğraştı. Türklerin Tarihi (Lord Eversley-Sir Valantine Chrill) ve Yahudi Devleti (Theodor Herzl) kitapları, yazarın çevirdiği eserlerdir.

Demir ayrıca, “Yazar Metnin Neresinde?” adlı seminerler dizisinin yöneticiliğini üstlenmiştir. Yurtiçinde edebiyat festivallerinde moderatörlük yapan yazar, Hollanda’da European Literature Night’da ülkemizi kurmaca yapıtıyla temsil etmiştir.

Yazarın Küçük Paris Fena Öksürüyor adlı kurmaca yapıtı 2016 yılında yayımlandı. Demir aynı zamanda, kurucusu olduğu Dedalus Kitap Yayıncılık’ta yayın yönetmenliği görevini sürdürmektedir.

ESERLERİ VE KATKIDA BULUNDUKLARI
33 ADET

      x

      6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.