Seda Küçük

Seda Küçük

Seda Küçük Kimdir?

İstanbul'da, 1982 yılında doğdu. Eyüp Süper Lisesi'nden mezun oldu. Trakya Üniversitesi Seramik Bölümü'nü bitirdi. İki yıl süreyle Topkapı Sarayı, Ayasofya ve Harbiye Askeri müzelerinde, Kalemkâr olarak çalıştı. Boya ve toz alerjisi yüzünden doktorların da tavsiyesi üzerine mesleğini bıraktı. Lise yıllarından itibaren hobi olarak küçük hikâyeler yazıyordu.

2010 yılının Ocak ayında; bir ailenin dramını anlattığı ilk romanı 'Siyah Gelinlik” raflardaki yerini aldı. Bu ilk romanında toplumsal bir yara olan ‘Çocuk Anneler' sorununu da gündeme getirdi.

2011 yılının Ekim ayında; insanlarla içsel yolculuklara çıktığı, aşk üzerine unutulmaz, çarpıcı ve hepsinden öte sorgulayan 'Yabancı Ses” romanını çıkardı.

'Uzaktan Kumanda” internet sitesinde bir süre günlük köşe yazıları yayınlandı.

'L'Variette” moda dergisinde ‘Bir Yaşam Bir Hikâye” adıyla başarı öyküleri yazdı. Röportajları, okuyuculara hikâye formatında sunarak basında yeni bir tarz yarattı.

Şubat 2014'te yayınlanan üçüncü romanı 'Yoksul Ruh'ta aşk, ihanet ve isyan sarmalında, fırtınalı bir hayat yaşayan Elif'in, sakin limanlara yolculuğunu anlattı

Kasım 2015'te çıkan 4'ünca kitabı 'Öznesi Sen' de ise aşkını, vazgeçişlerini, öfkesini ve inadını hayatlarımıza kırık dökük cümlelerle bırakırken okuyucuyu da bu eşsiz hikayede başrole ortak etti.

Patentini satın aldığı 'Yabancı Ses” ismiyle bir prodüksiyon şirketi kurdu. Yazar bir taraftan romanlarını yazarken diğer yandan da profesyonel ekibiyle dergi, fotoğraf, film ve tasarım alanlarında hizmet veriyor.

Yazar, Gazeteci Mustafa Küçük'le evli.

ESERLERİ VE KATKIDA BULUNDUKLARI
6 ADET

      x

      6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.