Özden Aslan

Yazar resmi yok

Özden Aslan Kimdir?

Özden Aslan, Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden lisans ve Eğitim Fakültesi'nden Eğitim Teknolojisi ve İletişim konusunda yüksek lisans derecesi aldı. Aynı alanda, ABD'deki Pittsburgh Üniversitesi'nde doktora programına devam etti. Pittsburgh Üniversitesi'nde Türkçe dersi verdi ve Pittsburgh Türk-Amerikan Derneği yayın organında editör olarak görev yaptı.

1981-1985 yılları arasında ODTÜ Yabancı Diller Yüksek Okulu'nda öğretim görevlisi olarak çalışan Aslan, 1985 yılından itibaren TAI'de (Tusaş Havacılık ve Uzay Sanayi AŞ) eğitim koordinasyon uzmanı olarak görev yapmaya başladı. 1985-1999 yılları arasında görev yaptığı TAI'de; sırasıyla eğitim planlama birim yöneticisi, endüstriyel ilişkiler koordinatörü, Personel ve Sosyal Hizmetler Müdürü ve İnsan Kaynakları Müdürü olarak çalışmalarını sürdürdü. 1998 yılında, Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu'nda yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak İnsan Kaynakları Yönetimi ve Toplam Kalite Yönetimi dersleri verdi. 2000-2004 yılları arasında Bilkent Holding'e bağlı Tepe Grubu'nda İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak çalıştı. 2004-2006 yılları arasında ise Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Aktif İstihdam Tedbirleri Projesinde Bölgesel Teknik Yardım Ekibi, Ekip Lideri olarak görev yaptı. Sağlık Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın beraber yürüttüğü Sağlıkta Dönüşüm Projesi'ne teknik destek veren Birleşmiş Milletler Proje Ofisi'nde (UNOPS), 2006-2007 döneminde eğitim koordinatörü olarak çalıştı. Aslan, Ekim 2007'den beri AB tarafından finanse edilen Kadın Girişimciliği Destekleme Projesi Proje Koordinatörü olarak görev yapmaktadır.

Özden Aslan'ın özgeçmişi, 1999 yılında Türkiye'de Kim Kimdir ve 2000 yılında da Who is Who in the World ansiklopedilerinde yer aldı. PERYÖN (Türkiye Personel Yönetimi Derneği) Ankara Şubesi'nin Kurucu Başkanı olan Aslan, hâlen PERYÖN Kamu ve Devlet İlişkileri Temsilciliği görevini sürdürmektedir. Yönetim alanında yayımlanmış pek çok makalesi olan yazarın, Bir İnsan Kaynakları Masalı, İyi ki Farklıyız, Zor İnsanlarla Zorlanmadan Baş Etmek ve Aklını Arayan Çocuk adlı dört kitabı vardır. Özden Aslan, evli ve iki çocuk annesidir.

ESERLERİ VE KATKIDA BULUNDUKLARI
10 ADET

      x

      6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.