Maureen Freely

Maureen Freely

Maureen Freely Kimdir?

Maureen Freely 1952'de New Jersey'de doğdu. Babası John Freely'nin Robert Kolej'de (şimdiki Boğaziçi Üniversitesi) ders vermesi vesilesiyle 1960'ta ailesiyle birlikte İstanbul'a geldi. Lise öğrenimini Amerikan Kız Koleji'nde tamamladıktan sonra 1970 yılında Harvard Üniversitesi'nde eğitim görmek üzere İstanbul'dan ayrıldı. Şu anda İngiltere'deki Warwick Üniversitesi'nde yaratıcı yazarlık dersleri veriyor.
Orhan Pamuk'un Kar adlı kitabını İngilizceye çeviren Freely'nin romancı, gazeteci ve akademisyen kimlikleri de en az çevirmen kimliği kadar güçlü. Guardian, Observer, Independent ve Sunday Times gibi gazetelerde çıkan makalelerinin yanı sıra üç deneme kitabı ve altı romanı bulunan Freely'nin eserlerinden bazıları şöyle: The Life of the Party (1985, Eğlence Bitti, İletişim, 1990), The Stork Club (1992, Stork Kulübü), Pandora's Clock (1993, Pandora'nın Saati), (1995, Peki Ya Biz?), The Other Rebecca (1996, Öteki Rebecca) ve The Parent Trap (2000, Ebeveyn Tuzağı).

ESERLERİ VE KATKIDA BULUNDUKLARI
1 ADET

      x

      6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.