Hilal Çorbacıoğlu

Hilal Çorbacıoğlu

Hilal Çorbacıoğlu Kimdir?

Yazar, 1983 yılının bir Temmuz gecesi dünyaya geldi. Hareketli ve dolu dolu bir çocukluk geçirdi. Harflerle ilk tanışıklığı babasının daktilosunda oldu. Çok sevmiş olacak ki harflerle arası hiç bozulmadı, çocukluğundan beri kalem ve kelam ile haşir neşir.  “Sıkı can iyidir, çabuk çıkmaz.“ terbiyesiyle canı sıkıldıkça babasının kocaman kütüphanesine sığındı. Denizi olmayan yerde büyüdüğü için izleyebildiği sonsuz maviliğe bakmayı tercih etti. Hâlâ gökyüzünü uzunca izlemeyi ve inşirah bulmayı tercih edenlerden.

Günlüğünün dışında yazı yazmaya, girdiği şiir ve kompozisyon yarışmalarında henüz ilkokulda iken aldığı derecelerle karar verdi. Ortaokul itibariyle tüm eğitim hayatı boyunca çeşitli ulusal çocuk ve edebiyat dergilerinde yazıları yer aldı. İlk kitabını şiir kitabı olarak lise yıllarında çıkardı. Hayatı boyunca en çok istediği şey yazar olmaktı. Sonra kelamın insan olduğunu anladı. İnsana dokunan işler yapmak için yollar bulmaya çalıştı.

Lisansını İlahiyat ve Sosyoloji alanında yapan yazar yüksek lisans eğitimini Klinik Psikoloji alanında tamamladı. Mesleki hayatında çeşitli özel okullarda okul öncesi ve ilköğretim kademesinde rehberlik psikolojik danışmanlık yaptı.  Aile danışmanlığı eğitimiyle beraber uzun yıllardır aile danışmanlığı, bireysel danışmanlık yapmakta ve çocuklarla da çalışmaktadır. Oyun terapisi, masal terapisi, bilişsel davranışçı ve narrative terapi alanlarında çeşitli eğitimler alan ve almaya devam eden yazar okuma ve yazmayı nefes almak olarak tanımlamaktadır. Çeşitli yaş gruplarına göre çocuk kitabı çıkarmış, çocuk dergilerinde de onlara seslenmenin yollarını bulmuştur. Siyah beyaz tüm renkleri çocuklarla renklendirebileceğine inanmıştır.  Bireye dokunmanın şifasına kapılmış. Niyeti ardında hoş sada bırakmak olan yazar bu niyetle okullarda, çeşitli kurumlarda, tv programlarında ve dijital platformlarda ebeveynlere, eğitimcilere ve çocuklara seminerler yapmaktadır.  Evli ve iki çocuk annesi olan yazar, onlara eşlik etmenin ahengini yaşamaya çabalamaktadır. Tüm gayreti hakiki kul olma bilinciyle dokunduğu her canlıya şifa dağıtmaktır.

 

ESERLERİ VE KATKIDA BULUNDUKLARI
2 ADET

      x

      6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.