Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hakan Akdoğan

Hakan Akdoğan

16 Nisan 1971'de Ankara'da doğan Hakan Akdoğan, Ankara Yükseliş Koleji'nden sonra Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dil Bilimi'ni bitirdi. Uludağ Üniversitesi'nde felsefe ve sosyoloji alanında çalışmalar yaptıktan sonra başladığı Anadolu Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümü'nü tamamlamak üzeredir.

Dil Derneği Bursa Temsilciliği görevini sürdüren yazar, Pen Uluslararası Yazarlar Derneği ve Edebiyatçılar Derneği üyesidir.

Çeşitli yerel radyo ve televizyon kanallarında programlar hazırlayan Akdoğan, N'den adlı düşünce ve edebiyat dergisinin genel yayın yönetmenliğini sürdürmekte, Çağdaş Türk Dili başta olmak üzere birçok dergi ve gazete için yazılar yazmaktadır.

2004 yılından bu yana Yaratıcı Yazarlık Atölyesi'ni sürdürmektedir. Bu atölyede yaklaşık dört yüz öğrenciyle çalışmış ve öğrencilerinin ulusal çapta 10'dan fazla eseri yayınlanmıştır.

Nü Peride ile 1998 Yunus Nadi Roman Ödülü'nü kazanan yazarın diğer eserleri Gölge Yaşatan, İlişmek ve Struma, Karanlıkta Bir Ninni'dir. Eserleri Doğan Kitap tarafından yayınlanan yazarın çeşitli öykü ve oyun çalışmaları da bulunmaktadır.


Ödüller


Eserleri ve Katkıda Bulundukları


1 ADET
En Çok Kendisine Yabancıdır İnsan

10,00 TL %38 6,20 TL


Ne Okusam?

TÜM OKUMA LİSTELERİ