Deniz Erten

Yazar resmi yok

Deniz Erten Kimdir?

Deniz Erten

İstanbul doğumlu yazar Deniz Erten, gençlik yıllarını eğitim için gittiği ABD’de geçirdi. Yazar, Türkiye’de başladığı Hukuk eğitimini ABD’de sürdürdü. Burada Uluslararası Bankacılık ve Finans Hukuku üzerine yüksek lisansını tamamladı. Çok sevdiği avukatlık mesleğini icra etmeye halihazırda devam eden Erten, bu süreçte bambaşka alanlarda da etkinliğini kanıtladı.

Söz ve beste yazarlığıyla tanınan Deniz Erten, ABD’de kaldığı yıllarda bu alanda İngilizce eserler ortaya koydu. Ardından Türkiye’ye dönen sanatçı, burada da söz yazarlığına ve besteciliğe devam etti. Erten, pek çok tanınmış pop şarkıcısının sevilen şarkılarına imzasını attı. Söz ve beste yazarlığına aktif bir şekilde devam ederken, aynı dönemde bambaşka alanlardaki meziyetlerini sergilemekten de geri durmadı.

Çok Yönlü Bir Kadın…

Deniz Erten, esas mesleği olan avukatlığı beste yazarlığı ile birlikte sürdürmeye devam ediyor. Bunun yanı sıra Erten’in, spora da yoğun ilgi duyduğu ve geçmişte basketbol ve tenis oyuncusu olduğu biliniyor. Tiyatro eğitimi de alan yazar, bu alandaki yeteneğini sahnelerde göstermekle birlikte oyun yazarlığı da yaparak tiyatrocu ve yazar kimliğini eserlerinde buluşturuyor. Ayrıca Erten’in kalemi, yazıda gösterdiği başarıyı çizimde de sergiliyor. Deniz Erten, resim üzerine yaptığı çalışmalarla da hayranlarını etkilemeyi başarıyor.

Tasavvufi Edebiyata Kazandırılan Farklı Bir Bakış Açısı

Elini attığı her işte adından söz ettiren Deniz Erten, tasavvufi romanlarıyla da her seferinde dikkatleri üzerine çekiyor. Yazıdaki başarısını yazdığı şarkı sözleriyle fazlasıyla kanıtlayan Erten, romanlarındaki akıcı dili ve etkileyici yorumları ile bu başarıyı adeta perçinliyor.

Deniz Erten’in 2015 yılında yayınladığı ilk romanı olan İşaret, raflarda yerini aldıktan kısa bir süre sonra çok satanlar listesine girmeyi başardı ve hala da okuyucular tarafından büyük ilgi görüyor. İşaret adlı kitap ve bu kitabın devamı niteliğindeki diğer beş roman da Erten’in manevi dünyaya dair yorumlarını ve bakış açısını okurlara aktarıyor. Defalarca yeniden basıma giren Deniz Erten kitapları,  2019-2020 yıllarında revize edilen yeni isimleri ile raflarda yerini aldı ve okuyucusuyla buluşmayı bekliyor.   

 

 

ESERLERİ VE KATKIDA BULUNDUKLARI
6 ADET

      x

      6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.