Brian Herbert

Yazar resmi yok

Brian Herbert Kimdir?

Sayısız roman ve kısa öykünün yazarı Brian Herbert, Amerika'da ve dünyada önde gelen eleştirmenler tarafından alkışlanmaktadır. Bilimkurgu süperstarı Frank Herbert'in büyük oğlu olan Brian, mezun olmadan önce 23 kez liseden ayrıldı. Babası (başarı daha yıllarca uzakdayken) gazeteci bazen sadece yazar olarak çalıştığı için maddi durumları o günlerde kötüydü. Her ikisi de Brian, küçük kardeşi Bruce ve ablaları Penny'i içeren üç çocuklu bir aileyi geçindirecek yeterli parayı sağlamıyordu.

Birikimleri o kadar azdı ki Brian'ın annesi Beverly bazen şapka açarak sadece çok az para toplayabilse gerisini önemsemiyordu. Yaşadıkları yerlerden birinde Tacoma gelgiti düzlüğünde küçük bir kulübede, çocuklar ısınmayan bir verandanın üzerinde uyumuş ve diğer birinde, dik patikaları geçerek ulaşılan uzak bir bölmede, babaları kasten mektup listesine girmiş ve sonra reklam mektuplarını yakarak evi ısıtmıştır. Çocukların Noel'de hiç hediye almadığı yıllar bile olmuştur.

ESERLERİ VE KATKIDA BULUNDUKLARI
3 ADET

      x

      6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.