Aytunç Altındal

Aytunç Altındal

Aytunç Altındal Kimdir?

1983'de İsviçre'de Modus Vivendi Kültür Merkezi'ni kurarak 10 yıl yönetti.

1989 yılında Rusya'da Kültür Danışmanlığı görevini yaptı.

1992'de İngiltere Edinburg'taki International Academy for European and Christian Studies akademisinde Project Academic Board (Akademik Proje İdari Heyeti) üyeliğine seçildi. Aynı yıl İngitere'de yayınlanan Three Faces of Jesus (Üç İsa) adlı kitabı dünyada yankılar uyandırdı. Daha sonra (1993) Rusça'ya çevrildi.

1993'te International Society for the Study of European Ideas (Uluslararası Avrupa Düşünce Çalışmaları Topluluğu) Bilimsel Kurulu'na üye oldu. Aynı yıl Avusturya'nın Graz şehrindeki Karl - FranzÜniversitesi tarafından düzenlenen European Secular Legacy (Avrupa'nın Laik Vasiyeti)adlı uluslararası konferansta Oturum ve Bölüm Başkanlığına seçildi.

1995'te merkezi New York'ta bulunan Carnagie Council on Ethics and International Affairs örgütüne davet edilen, ilk ve tek Türk Konuşmacı oldu.

Aynı sene, New York'ta Birleşmiş Milletler bağlantılı Global Forum of Spiritual and Parlamentary Lealders on Human Survial (İnsan Yaşamından SorumluRuhani ve Siyasi Liderler Global Forumu'nda) International Advisor Committee yani Uluslararası Danışman üyesi oldu.

Ünlü Fizikçi Isaac Newton'ın bugüne kadar hiç bilinmeyen bir kitabını da yayınlayan Altındal, Uğur Mumcu'nun Sakıncasız adlı eserinin de yapımcılığını üstlendi.

ESERLERİ VE KATKIDA BULUNDUKLARI
17 ADET

      x

      6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.