Aysel Gürmen

Yazar resmi yok

Aysel Gürmen Kimdir?

1956 yılında Kıbrıs'ta doğdu. İlk ve ortaöğrenimini, 1963-1974 yılları arasında Kıbrıs'ta tamamladıktan sonra lisans öğrenimi için İstanbul'a geldi. Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Eğitim bölümlerini bitirdikten sonra, aynı üniversitede Yaygın Eğitim Yüksek Lisans Bölümüne devam etti. Tez aşamasında ayrıldı.

Yüksek Lisans öğrenimi sırasında Yaygın Eğitim Araştırma ve Proje uygulama uzmanı, Prof. Dr. David Kline'in (Harvard Üniversitesi) öğrencisi oldu. D.P.T. - Harvard Üniversitesi işbirliği ile yürütülen H.E.M. (Halk Eğitim Merkezleri) araştırmasında asistanlık yaptı. Tam Öğrenme Yöntemi (Mastery Learning Theory) kuramının mimarı Prof. Dr. Benjamin S. Bloom'un yetiştirdiği öğrencilerden Prof. Dr. Güzver Yıldıran'ın öğrencisi ve asistanı olma şansını buldu.

Yüksek Lisans stajını Koç Holding Eğitim Merkezi'nde yaptı. Sayın Ergun Zoga'nın denetiminde Koç Holding Şirketlerinin orta ve üst kademe yöneticilerine 'Organizasyonlarda Beşeri İlişkiler Yaklaşımı' konusunda seminerler verdi.

1982 - 1996 yılları arasında farklı eğitim kurumlarında dersler verdi. Amerikan Kültür Derneği'nde yetişkin Amerikanlara Türkçe dersi verdi. Özel bir dershane olan Batı Eğitim Kurumları'nda İngilizce dersi verirken tam öğrenme yöntemini uyguladı. Aynı dershanede yabancı öğrencilere Türkçe dersi verdi.

Kısa bir dönem Özel Yeni Yıldız Eğitim Kurumları'nın ana okulunda yönetici ve eğitim uzmanı olarak görev yaptı.

1995 - 2008 yılları arasında kurucularından biri olduğu Uçanbalık Yayınları'nın yöneticiliğini yaptı.

2008 yılında Kırlangıç Yayınları'nı kurdu.

Okul öncesi ve ilköğretim çağı çocukları için elliye yakın kitabı var. Eğlenceli öykülerden oluşan Selen'in Öyküleri Dizisi (13 Kitap) hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından zevkle okunuyor.

Yazdığı metinlerin bazıları Türkçe ders kitaplarında yer almaktadır.

Selen ve Sevinç isminde iki kızı var.

ESERLERİ VE KATKIDA BULUNDUKLARI
4 ADET

      x

      6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.