Aykut Oğut

Aykut Oğut

Aykut Oğut Kimdir?

Evrenden Torpilim Var kitabının yazarı Aykut Oğut aslında bir sinema, tiyatro oyuncusu ve seslendirme sanatçısıdır. 1996 Yılında mesleğini yapmak üzere 'dil bilmeden' Amerika'ya yerleşecek kadar da dik kafalıdır.

1996 yılında, 'Hayatta istediğim her şeyi elde edebilirim' diyecek kadar pozitif olan Aykut, büyük hayaller ile gittiği Amerika'da benzin istasyonlarında çalışmaktan, bulaşıkçılık yapmaktan, yıllarca dil bilmediği için bir tek arkadaş bile bulamamaktan, beş parasız kaldığı için parklarda yatmaktan, kaçak olduğu için sürekli polisten kaçmaktan depresyona girmiş ve su yerine alkol içmeyi tercih etmiştir. Pozitif kelimesini ve bu kelimeyi her kullananı da hayatından çıkartmıştır.

2000 Yılında Amerika'nın saygın hayat koçlarından biri olan Darel Rutherford ile tanışması ile hayatı 180 derece değişmeye başlamıştır. Darel'ın yarattığı sistem olan 'Çözüm Olmak' sistemini önce öğrenmeye sonra öğretmeye başlamış, ve bu süre içinde SIR - SECRET belgeselinden tanıdığımız Mike Dooley ile çalışmaya başlamıştır. İki inanılmaz hoca, Aykut'un hayatına yeni bir yön vermesini sağlarken, 2004 yılında Esra Banguoğlu ile tanışması sonucu Abraham - Hicks öğretilerini de katarak, bu üçlünün arasında başarılı olmaktan başka hiç bir seçeneği kalmamıştır. Onca yıl o kadar pozitif iken neden istediklerini elde edemediğini, mutluluğu neden yakalayamadığını sonunda öğrenen Aykut, iki üç yıl gibi kısa bir süre içinde hayatını komple değiştirmiş ve üç sistemi birleştirip, Esra Banguoğlu ile 'G.O.D.' sistemini geliştirmiştir. 2009 Yılında piyasaya çıkan kitabı Evrenden Torpilim Var 70 baskının üzerinde basılmıştır.

Şu an hem Los Angeles hem İstanbul'da yaşayan Aykut, bir yandan oyunculuğa devam etmekte bir yandan bire bir ve Esra Banguoğlu Oğut ile grup hayat koçluğu workshopları yapmaktadır.

ESERLERİ VE KATKIDA BULUNDUKLARI
3 ADET

      x

      6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.