Aslı Tohumcu

Aslı Tohumcu

Aslı Tohumcu Kimdir?

Kendi dilinden...

'1974 yılında leverkusen'de doğdum, bursa'da büyüdüm. bir süre ingiliz dili ve edebiyatı okudum. değişik yayınevlerinde editörlük, trt2'de muhabirlik yaptım. kürşad oğuz'la birlikte vatan kitap ve akşam kitap'ı çıkardım. ilk öykülerimde gündelik hayattaki şiddeti anlattım. o öyküler 2003'te abis adı altında yapı kredi yayınları tarafından yayınlandı.

ikinci kitabım yok bana sensiz hayat'ta ölüp giden bir yakınım (c.n.) için romantik ve fantastik bir ağıt yaktım. bu kısa roman 2006'da iş kültür yayınları tarafından basıldı. almanca, bulgarca, arnavutça ve arapçaya çevrildi.

2007 yılının büyük bir kısmını konuk yazar olarak den haag'da (hollanda) geçirdim ve orada yayınlanan ad/haagsche courant adlı bir gazete için, den haag'da yaşayan türklerin hayat hikayelerini yazdım. bu gazete yazıları ertesi yıl over welk turkije heeft u het? (hangi türkiye'den bahsediyorsun?) adıyla hollandaca basıldı.

türkiye'de kadına yönelik şiddete dair öykülerim şeytan geçti, mart 2010'da İthaki Yayınları tarafından yayımlandı.

son romanım taş uykusu'nda bir belediye otobüsünde birlikte yolculuk etmek zorunda kalan insanların zihninden geçenleri okumaya ve günümüz Türkiye'sinin şiddet yüklü yüzünü anlatmaya çalıştım. taş uykusu aralık 2010'da kırmızı kedi yayınevi tarafından basıldı.'

ESERLERİ VE KATKIDA BULUNDUKLARI
29 ADET

      x

      6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.