Akif Manaf

Akif Manaf

Akif Manaf Kimdir?

Akif Manaf Büyük Yoga Üstadı, yazar.

Paramahamsa Yogaçarya Maha Yogi Akif Manaf hayatını, insanlara mükemmel sağlık ve spiritüel evrim kazandırmaya adamıştır. Batıdaki en başarılı Yogilerden biri olan Akif Manaf bu yolda tüm yaşamını insanlığa hizmet etmekle geçirmektedir.

Moskova Ekonomi Enstitüsü'nde Sibernetik Ekonomi bölümünden 1980 yılında mezun oldu. Ekonomi ve matematik dallarında uzmanlaştı. Ekonomi üzerine master yaptıktan sonra Moskova Ekonomi Enstitüsü'nde öğretim üyesi oldu. 1994'te felsefe doktorasını (Ph.D.) tamamladı.

Yoga ile ilk tanışması 5 yaşında, ilk yoga eğitimine başlaması ise 7 yaşında oldu. 14 yaşında düzenli yoga uygulamaya başladı. 1989 yılında uzakdoğu felsefelerine ilgisi nedeni ile Hindistan'a yerleşti. Yoga üstadlarından eğitimler alarak yogi unvanı aldı.Sanskritçe öğrendi. Veda bilimi ve yoga felsefesinde bilgi sahibi olup uzmanlaştı. Himalayalarda yaşayan gerçek yoga üstadlarından eğitim alarak Orijinal Yoga Sistemi'nin tüm gizli öğreti ve tekniklerini öğrendi. Uzun bir süre Himalayalarda kaldı.

Yoga Academy adlı yoga eğitim merkezini 1994 yılında Hindistan'da açtı. Himalayalarda yaşayan üstadı Maha-Vişnu Maheş Yogi Üstattan sırası ile 1995 te Maha Yogi, 2007 de Yogaçarya ve 2009 da Paramahamsa unvanını aldı. Yogaçarya 'Yoga Üstadı', 'Yoga sırlarının kapısını açan kişi' anlamına gelmektedir.

Türkiye'ye geldikten sonra çeşitli üniversite ve kurumlarda eğitimler vermiş ve kurmuş olduğu Yoga Academy'de halen bu eğitimlerine devam etmektedir. Dünyada yüzbinlerce kişiyi yoga ile tanıştırmıştır, 'Günümüzün Patancali'si', 'Bilgelerin bilgesi', 'Yoga'nın büyük rehberi' olarak tanınmaktadır.

Paramahamsa Akif Manaf 2009 yılında üstadlarından Paramahamsa unvanını almıştır. Paramahamsa 'üstün kuğu' anlamına gelmektedir. Paramahamsa unvanı aydınlanmış bilgeye verilen bir ünvandır. Paramahamsa zamanın her anında gerçeği yanılsamadan ayırabilir; ruh ve madde arasındaki farkı gözetebilir. Tıpkı kuğunun su ile karıştırılmış sütü içerken sütü sudan ayırabilmesi gibi. Ayrıca kuğunun kendini hem karada hem suda rahat hissetmesi gibi gerçek bir yoga üstadı da kendini hem maddi hem ruhi düzeylerde rahat hisseder.

Akif Manaf kitaplarında en karmaşık metafizik konuları bile herkesin anlayabileceği şekilde anlatmaktadır. Sıcak bir mizah ve engin bir mistik anlayışa sahiptir. Yoga sisteminin derin bilgeliğini 40 yıldan fazla süredir koşulsuz bir sevgi ve anlayışla insanlığa sunmaktadır. İnsanlığın bilinç düzeyinde gerçek bir dönüşüm yaşaması için, Orijinal Yoga Sistemi'ni herkesin anlayabileceği ve ulaşabileceği bir yöntem olarak öğretmektedir.

ESERLERİ VE KATKIDA BULUNDUKLARI
45 ADET

      x

      6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.