idefix’te Satış Yapın
1500 TL ve Üzeri Alışverişlerde Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (1)
  • Soru ve Cevap (0)

Yalnızlık paylaşılmaz, paylaşılsa yalnızlık olmaz... Vefatının ve eserlerinin yayımlanmasının üzerinden uzun yıllar geçse de Özdemir Asaf'ın bu meşhur dizeleri okuyan herkesin kalbinde derin izler bıraktı. Ki zaten yaşanmışlıklar ve derin hisli şiirler söz konusu olduğunda akla ilk gelen eserlerden biri de Özdemir Asaf'ın "Yalnızlık Paylaşılmaz" adlı kitabı. Siz de usta bir kalemden çıkmış, anlamlı ve kalbe dokunan şiirler okumak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu şiir kitabını beğeneceğinizden şüphemiz yok. Gelin, en derin hislere tercüman olan bu şiir kitabının içeriğinden kısaca bahsedelim!

 

"Yalnızlık Paylaşılmaz" adlı kitabı neden okumalısınız?

Türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi şairlerinden biri olan Özdemir Asaf'ın yalnızlık, ölüm ve aşk gibi konuları kısa ama dokunaklı bir şekilde yazıya döktüğü kitapta okurken kendinizden birçok parça bulacağınız ve bol bol altını çizeceğiniz dizeler bulunuyor. Yazar, kendine özgü ve duygu yoğunluğu olan cümleleriyle her satırda yalnızlık temasını ilmek ilmek işliyor. Yazar yalnızlığı büyülü bir şekilde tasvir ederek elinize aldığınızda bir daha bırakamayacağınız bir etki yaratıyor. Yazarın kült eserlerinden biri olan kitap, hem şiir severlere başka evrenlere yelken açtırıyor hem hayatı derin bir şekilde düşünmeye itiyor. Şiirlerin sade ve anlaşılır dili ise kitabı tek bir solukta okumanıza imkân sağlıyor. Kitabı bitirdikten sonra şiirler ile özel bir bağ kurduğunuzu fark edecek, ilginiz yoksa da bir şiir severe dönüşeceksiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Özdemir Asaf'ın son yazdığı kitabın Yalnızlık Paylaşılmaz olduğunu biliyor muydunuz? 1981 yılında aramızdan ayrılan yazar, bu eşsiz kitabı 1978 yılında çıkarır. Ölümünün ardından Asaf'ın orijinal el yazmasıyla donatılmış olan versiyonu basılır. Zamanla popülerleşen kitap, şarkılara bile konu olur. Duman grubunun bu kitaptan ilham alarak bestelediği pek çok şarkı bulunuyor. Dilerseniz siz de bu kitabı okuduktan sonra Duman'ın 1999 yılında Özdemir Asaf'ın ünlü şiirinden ilham alarak yarattığı "Yalnızlık Paylaşılmaz " adlı şarkıyı dinleyebilirsiniz.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Yazarın yaşamı boyunca yayımlandığı toplam yedi şiir kitabı bulunuyor. Eğer Özdemir Asaf'ın kısa ve öz dilini beğendiyseniz, yazarın sanat anlayışını yansıtan seçme şiirlerden oluşan Benden Sonra Mutluluk adlı esere göz atabilirsiniz. Öte yandan yazarın duygu yüklü cümleleri ilginizi çektiyse seçme aşk şiirlerinden oluşan Lavinia - Aşk Şiirleri'ni okuyabilirsiniz. Son olarak eğer kitabın derin ve umutsuzluk yüklü teması ilginizi çektiyse başka bir üstadın, Cahit Sıtkı Tarancı'nın Otuz Beş Yaş - Bütün Şiirleri'ni de beğeneceğinizi düşünüyoruz!

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.