idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Süreç iyileştirme çalışmaları, düşünen, problemlerin kök nedenlerine inerek karşıönlemler geliştirebilen ve hatalarını rahatlıkla itiraf edebilen insan ister. Bu insanın gelişmesi ve yetişmesi için yalın mekanizmaların ve süreçlerin yapılandırılması gerekir. Bu mekanizmalar ve işgücü, bütünleşik bir şekilde karşılıklı güven ve saygı iklimi içerisinde çalıştığı an, ruhun motivasyonu sahada boy göstermeye ve gönül gücü ortaya çıkmaya başlar. İşte o zaman örgütler, kurumsal yetkinliklerinin otonom bir şekilde sürekli olarak geliştiği bir organizmaya dönüşürler. Bu dönüşüm sürecinde örgütlerin, problemleri ortaya çıkarabilen, çözen, bu süreçten öğrenen ve kendi kendisini geliştiren bir karaktere evrilmesinde İK yönetimi direksiyonda olmalıdır. İK’nın fonksiyonel bir birim olarak değil, “insan gelişim prosesini” planlayan, kurum içerisindeki uygulamalarını güvence altına alan ve örgütüne yön veren stratejik bir birim olarak kurumlarda yapılandırılması, yalın dönüşüm çalışmalarının başarısında ve sürdürülebilirliğinde önemli bir rol oynar.
Japon ulusunun kendine özgü bir yönetim anlayışı ve insana ve insani konulara bakışları var ve tüm dünya bu yaklaşımı takdir ediyor, saygı duyuyor. Dr. Kaya çok yönlü kişiliği ile yalın dönüşümün insan boyutunu, bütünsel bir bakış ve mekanizmaları ile birlikte okuyucuyla buluşturmuştur. Bu açıdan okuyucularımızın, Yalın İnsan Kaynakları Yönetim yaklaşımına sağlam bir bilgi kaynağından erişmesi çok önemli bir kolaylık.
- Yalçın İPBÜKEN, Yalın Enstitü Türkiye Başkanı
Yalın üretim konuları çok yaygın bir şekilde literatürde yer almasına karşın, yalın ofis, yalın muhasebe, yalın insan kaynakları gibi konularda yeterli sayıda literatür bulunmamaktadır. Dr. Tekiner Kaya, “Yalın Insan Kaynakları Yönetimi” konusunda yazdığı bu kitap ile literatürü zenginleştirmektedir. Kitap teori ile uygulama arasında bir köprü oluşturmaktadır. Yalın organizasyondan, işgücü planlamaya, insan kaynakları geliştirmeden, iş sağlığı ve güvenliği gibi konulara yalın bakış açısı ile değinmekte, kritik konularda derinlemesine bir analiz yapmaktadır.
-Prof. Dr. M. Bülent DURMUŞOĞLU,
İstanbul Teknik Üniversitesi, İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.