idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (3)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (2)
  • Soru ve Cevap (0)

Kronik Kitap Yakın Tarihin Gerçekleri - İlber Ortaylı

Türkiye'nin yaşayan efsanelerinden Prof. Dr. İlber Ortaylı; Yakın Tarihin Gerçekleri eseriyle tarih sevenleri yakın geçmişe götürüyor. Osmanlı'dan günümüze dek uzanan gelişmelere, Türk siyasi tarihine, Ortadoğu'da yaşanan sorunlara, karanlıkta kalan bilgilere, doğru bilinen yanlışlara ve daha nicelerine kendine has üslubuyla yaklaşan yazar; yakın tarihi öğrenmek isteyenlere de önayak oluyor. Osmanlı-Türk tarihini ele alan bu eser, okurun yakın tarih belleğini tazeliyor. Geçmişe doğru detaylı bir yolculuk yapmaya hazır mısınız? Gelin, kitabın konusuna detaylıca göz atalım.

 

"Yakın Tarihin Gerçekleri" adlı kitabı neden okumalısınız?

Yakın Tarihin Gerçekleri; 352 sayfadan ve iki ana bölümden oluşuyor. İçerisinde bulunan elli alt başlık ile okuyucu, birçok konuya dair fikir sahibi oluyor. Ortaylı, birinci bölümde Osmanlı Devleti'nin gidişatına yön veren Trablusgarp Savaşı, Balkan Savaşları ve milyonlarca insanın ölümüne neden olan Birinci Dünya Savaşı gibi olaylara değiniyor. "Osmanlı'dan Günümüze Orta Doğu" isimli ikinci bölümde ise Osmanlı Devleti'ndeki Arap milliyetçiliği politikalarından Lübnan ve Filistin'deki sistemlere kadar geniş bir bilgi öbeği okuyucuya sunuluyor. Ortaylı, eserinde tarihe yön veren kişilere de yer veriyor. Mustafa Kemal Atatürk, II. Abdülhamit, Sultan Vahdettin ve Enver Paşa gibi Türk siyasi tarihine damga vurmuş siyasiler; İlber Ortaylı'nın bakış açısıyla anlatılıyor. Prof. Dr. Ortaylı'nın akıcı bir dille kaleme aldığı Yakın Tarihin Gerçekleri eseri, tarih yazımını okuyucuya bir kez daha sevdiriyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Eserde Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın roman ve makale tavsiyeleri verdiğini biliyor muydunuz? Yüksek lisans çalışmasını Halil İnalcık ile yapan İlber Ortaylı, yazdığı eserler ve gerçekleştirdiği çalışmalarla birçok ödüle layık görülen; yalnızca Türkiye'de değil dünyada saygı duyulan önemli bir tarihçi. İlber Ortaylı'nın Yakın Tarihin Gerçekleri adlı eseri, Kronik Kitap aracılığıyla 2021 yılında okuyucularla buluşturulur ve onlara 352 sayfadan oluşan bir yakın tarih portresi sunar. 19. ve 20. yüzyıla dair tartışılan konu başlıklarını İlber Ortaylı'nın bakış açısıyla yorumlayabileceğiniz eser, âdeta bir kaynak kitap özelliği taşır. Dikkat çekici kapak tasarımı Kutan Ural tarafından yapılan eser, Kronik Kitap'ın Türkiye Tarihi dizisinde yer alır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

75 yaşındaki kıymetli yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın tarih alanında kaleme aldığı birçok eser bulunuyor. Yakın Tarihin Gerçekleri adlı eseri okuduktan sonra tarih serüveninize yazarın Türkiye'nin Yakın Tarihi adlı eserini okuyarak devam edebilirsiniz. Ayrıca İlber Ortaylı Seyahatnamesi adlı eseri okuyarak Rusya, Portekiz, İsveç ve Macaristan gibi birçok ülkenin kültürüyle tanışabilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.