idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (4)
  • Soru ve Cevap (0)

20. yüzyılın en önemli yazarları arasında sayılan Fransız yazar Marcel Proust'un Kayıp Zamanın İzinde serisinin sonuncusu "Yakalanan Zaman"ı ile edebiyatın doruklarına çıkmak ister misiniz? Kelimelerle âdeta dans eden Proust, hem komik hem de trajik bir roman yazımının sınırlarını zorlarken bir yandan da dili alabildiğine profesyonel bir biçimde kullanıyor. Gelin, olay değil olgu ağırlıklı bir kitap olan "Yakalanan Zaman" adlı esere kısaca değinelim.

 

"Yakalanan Zaman" adlı kitabı neden okumalısınız?

Bir bütün olarak değerlendirildiğinde 3 bini aşan sayfa sayısı ile Kayıp Zamanın İzinde adlı seri; okuyucuya kendisini aşkı, insanları ve yaşamı sorgulatan bir derinliğe sahip. 7 ayrı romandan oluşan serinin son kitabı "Yakalanan Zaman" ile yazar; ilk başladığı yere, yani anlatıcının artık yaşlanmış olan hâline, geri dönüyor. Kitabın sayfalarında ilerledikçe geçen onca zamanın kişilerde ve hafızalarda meydana getirdiği dönüşümlere şaşkınlıkla bakıyoruz. Türkçeye Roza Hakmen'in kazandırmış olduğu kitap 314 sayfadan oluşuyor. Bunun yanı sıra yazarın dil kabiliyetinin gerçekten muazzam bir seviyeye ulaştığı kitap, okuyucunun aklına birçok soru getiriyor. Proust, edebiyat tarihine unutulmaz bir armağanı olan eserde, gerçek anlamda üst düzey bir edebi dil kullanıyor. Ayrıca dili ustaca kullanma becerisi ve zengin kurgusuyla okuyucuyu âdeta büyülüyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Bir romanda karşılaşılan en uzun cümle rekorunun "Yakalanan Zaman" adlı kitaba ait olduğunu biliyor muydunuz? İkinciliği 800 kelime ile Victor Hugo'ya ait olan bu rekoru kıran isim elbette Marcel Proust'tan başkası değil. Yine dünyaca ünlü yazar ve güçlü kalemler arasında yer alan Virginia Woolf'un "Asla Proust gibi yazamayacağımı biliyorum." derken Proust'un edebi dehasına duyduğu beğeniyi açık bir şekilde ifade ettiğini görüyoruz. Siz de, yazarın hayatından otobiyografik izler taşıyan Kayıp Zamanın İzinde serisinin bu son kitabının ardından kendinizde birçok şeyin farklılaştığını hissedebilirsiniz. Hayatınızda Proust'tan önce ve Proust'tan sonra olarak iki ayrı dönemin olmasına neden olabilecek serinin son kitabının ardından kendi duygularınızı daha iyi tanıyabilirsiniz. Ayrıca çevrenizdeki insanların davranışlarını analiz ederken diğer yandan da duygularınızın karanlıkta kalan yanlarını açığa çıkarmaya hazır olun.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Pek çok eleştirmen ve uzman tarafından edebiyat dâhisi olduğu düşünülen Marcel Proust'un Yakalanan Zaman'ını beğendiyseniz, yine Proust'un Aşk Karşılıklı İşkencedir, Vikont'un Ölümü ve Lemoine Davası'nı da okuyabilirsiniz. Kayıp Zamanın İzinde serisinde bulunan 7 kitabın ardından bu eserlerle birlikte Proust'un edebi dünyasının derinliğinde harika bir yazın keyfi yaşayabilirsiniz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Marcel Proust
Çevirmen:Roza Hakmen

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.