product image
Say Yayınları
4.2 (5 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 50.25 TL = 50.25 TL
14 Aralık Perşembe kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
Basım DiliTürkçe
İlk Baskı Yılı2000
Sayfa Sayısı
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (5)
  • Soru ve Cevap (0)

Varoluş üzerine düşünmek ve yeni bilgiler keşfetmek ister misiniz? Jean-Paul Sartre'ın felsefe türünde kaleme aldığı eseri, varoluşçuluk konusundaki bilgi ve görüşlerini dünya genelinde okura aktarmayı amaçlıyor. Gelin, çok okunan bu kitabın içeriğinden kısaca bahsedelim.

 

"Varoluşçuluk" adlı kitabı neden okumalısınız?

Sartre üç bölümden oluşan kitabına, varoluşçuluğu tanımlayıp bu felsefeye dair detaylı bir anlatım yaparak başlıyor. Devamında varoluşçuluğu ikiye ayırıyor. Böylece varoluş ve varoluşçuluğun kökenine inmeyi hedefliyor. Yazar bu konuda, kendi görüşlerinin yanı sıra varoluşçulukla ilgilenen diğer filozofların düşüncelerine de yer veriyor. Sartre, varoluşçuluğu her yönüyle kavramayı kolaylaştırmak adına birtakım sorular öne sürüyor. Daha sonra sorulan soruları en doğru şekilde cevaplamaya çalışıyor. Bu şekilde varoluşçuluk akımına yönelik eleştirilere de cevap veriyor. Ayrıca bu cevapları, geçmişteki röportajlarına ve konferanslarına yer vererek destekliyor. Kitapta, yazarın yaşamına dair bilgilerin yer aldığı bir bölüm de yer alıyor. Oldukça akıcı ve yalın anlatıma sahip olan Varoluşçuluk kitabı, yazarın güçlü üslubu sayesinde okura felsefe alanında ayrı bir farkındalık oluşturuyor. Varoluşçuluk alanında faydalı bilgiler edineceğinize inandığımız bu kitabı çok seveceksiniz. Düşüncelere sevk eden ve bu sayede felsefi yolunuzu bulmanızı sağlayan kitabın konusu ilginizi çektiyse ona bir şans verebilirsiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Jean-Paul Sartre'ın 1964 senesinde Nobel Edebiyat Ödülü'ne layık görüldüğünü ancak bu ödülü geri çeviren ilk kişi olduğunu biliyor muydunuz? Peki, varoluşçu Marksizm alanına katkılarıyla 20. yüzyılın önde gelen düşünürleri arasında yer aldığını? Varoluşçuluk, 17. yüzyıldan itibaren var olmakla birlikte, ününü Sartre'la kazanır. Fransız Aydınlanması'nın önemli temsilcilerinden olan yazar, özgün bir entelektüel tanımlamasının da temsilcisi kabul edilir. Bir dönem Fransız Komünist Partisi'ni destekledikten sonra, kendini Maoculuk'a daha yakın hissettiği için Komünist Parti'den desteğini çeker. Aydınların siyasetteki rolüne hem teoride hem pratikte örnek olan Sartre'ın 1974 senesinden itibaren politik etkinliklerinin azaldığı görülür. Kendisi, insan hakları konusunda hassas bir tavır sergiler. Öyle ki Hümanizm, Sartre'ın felsefesinde önemli bir yöndür ve "Varoluşçuluk bir insancılıktır." der. Yazarın Varoluşçuluk adlı eseri 128 sayfadan oluşur. Eser, Asım Bezirci tarafından akıcı bir dille Türkçeye çevrilir ve Say Yayınları etiketiyle 2016 yılında basılır. Kitabın çevirmeni Asım Bezirci, kitaba detaylı bir önsöz yazarak okuru Sartre'ın varoluşçuluğuna hazırlar.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

20. yüzyıl felsefesinin önemli isimlerinden biri olan Jean-Paul Sartre'ın 24 kitabı bulunur. Yazarın Varoluşçuluk kitabını beğendiyseniz Akıl ÇağıYaşanmayan ZamanYıkılışEgonun AşkınlığıAydınlar Üzerine ve Sartre İle Sartre Hakkında'yı da gözden geçirebilirsiniz.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Jean-Paul Sartre
Önsöz Yazarı:Asım Bezirci
Çevirmen:Asım Bezirci

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

50,25 TL