idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Uykusuzluk çocuklara, gençlere ve hatta yetişkinlere zarar veren sessiz bir salgın hastalıktır!

Uyumayan Nesil; ebeveynlerin, çocuklarına uykunun onarıcı gücünü geri kazandırmak için nasıl yardımcı olabileceklerini anlatmaktadır.

Çocuğunuzu gereksiz anksiyete, depresyon ve kronik stresten koruyabilseydiniz ve hayatlarında daha büyük bir mutluluk ve esenlik duygusunu teşvik edebilseydiniz, bunu hemen yapmaz mıydınız? Bebeklerin ve küçük çocukların sağlıklı uyku alışkanlıkları geliştirmelerine yardımcı olan klasik rehber The Happy Sleeper’ın yazarları, Uyumayan Nesil'de çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel sağlığına yönelik en büyük tehditlerden birini ortaya çıkarıyor: Uykusuzluk. Her yerde maruz kalınan ekranlar, okula erken başlama saatleri, geceleri oyun oynama ve/veya başka şeylerle ilgilenme yüzünden uykuya oldukça geç giden yeni nesil; ergenlik çağının taleplerini karşılamak için mücadele ederken sürekli bir uyku gereksinimi ile yaşamaya devam ediyor.

Bu önemli kitapta, Heather Turgeon ve Julie Wright, gelişimin kritik bir aşamasında, birçok gencin küçük kardeşlerinden daha fazla uykuya ihtiyaç duyduğunu ancak büyük ölçüde daha az uyuduklarını ortaya çıkarmak için en son bilimsel araştırmalardan yararlanmaktadır. Uyumayan Nesil, okuyuculara aşağıdaki konularda yardımcı oluyor:

- Bir çocuğun iyi uyuması için kendi içsel motivasyonunu teşvik etmek

- Telefonlar, sosyal medya ve ekran süresi ile ilgili aile uygulamalarını değiştirmek

- Akıllı uyku alışkanlıkları oluşturabilmek için gençlerin gece kuşu olma eğilimlerini anlamak

- Uyku dostu okullar için adımlar atılması ve gençlerin ihtiyaç duydukları dinlenmeyi sağlamalarına yardımcı olacak sistemik değişikliklerin teşvik edilmesi.

Türünün ilk örneği olan bu kitap, ebeveynler için net ve ânında kullanılabilir tavsiyelerin yanı sıra öğretmenler, müdürler, kolejler ve koçlar için de göz açıcı eylem çağrıları ile doludur.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.