idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (12)
  • Soru ve Cevap (0)

Bir Orta Doğu ülkesi olan Lübnan'ın kendine has kültürünü keşfetmek ister misiniz? Cevabınız "Evet!" ise sizi Amin Maalouf'un Lübnan'ın yakın tarihine ışık tutan Uygarlıkların Batışı adlı eseriyle tanıştıralım! Orta Doğu tarihiyle ilgili yeni bilgiler sunan ve kültür yapısını ele alan kitabı çok beğeneceğinizden eminiz! O hâlde gelin bu eserin içeriğinden kısaca bahsedelim.

 

"Uygarlıkların Batışı" adlı kitabı neden okumalısınız?

Uygarlıkların Batışı, yazarın doğduğu topraklar olan Lübnan'ın tarihsel seyrini ele alıyor. Yazar bu kitapta genel olarak Lübnan'ın çöküşünü hazırlayan sebepler ve sonrasında oluşan sonuçları büyük bir ustalıkla inceliyor. Arap-Müslüman kültürünün dünyadaki yeri, bu halkların politik, stratejik ve siyasi bağlamda yaptığı hatalar, Müslüman halklar arasında yaşanan problemler ve bu halkların neden birlik ve beraberlik içinde olamadıkları gibi Orta Doğu coğrafyasının yüzyıllardır aşamadığı sorunlara değiniyor. Bu sorunların ülkeleri hangi sıkıntılara sürüklediğine ve ülke dinamikleri ile nasıl oynandığına işaret eden yazar, birlik ve beraberliği muhafaza etmek adına neler yapılabileceğini sorguluyor. Batı'nın Orta Doğu coğrafyasına bakış açısını da ele alan yazar, Amerika ve Avrupa Birliği politikalarını tüm artı ve eksileriyle kendi bakış açısıyla değerlendiriyor. Dünya siyaseti ve tarihiyle ilgili bilgiler edinmek, yeni bir bakış açısı kazanmak istiyorsanız bu anlaşılır dille yazılmış akıcı eseri mutlaka okumalısınız!

 

Bunları biliyor muydunuz?

1949 doğumlu Lübnanlı yazar Amin Maalouf'un 1983'te yayımladığı ilk eseri olan Arapların Gözüyle Haçlı Seferleri kitabıyla ünlendiğini ve bu çalışmasıyla "Fransız-Arap Dostluk Ödülü"nü kazandığını biliyor muydunuz? Yayımlanan ilk eserinden tam on yıl sonra Tanios Kayası adlı kitabıyla "Goncourt Akademisi Edebiyat Ödülü"nü hak eder. Başarılı yazarın eserleri pek çok dile çevrilir. Fransa'da yaşadığı için eserlerini Fransızca olarak kaleme alması, farklı insanlar tanıyarak eserlerinin daha büyük kitlelere ulaşmasında yardımcı olur. Üretken yazar, tarihî olayları, kişileri ve dönemleri konu alır. Bu konular üzerine yoğunlaştığı eserlerinde daha çok doğu kültürüne ait ögeleri, Doğu halklarının gelenek ve göreneklerini işlemeyi tercih eder. Roman türü dışında deneme ve hatıra türünde de çalışmaları bulunur. Uygarlıkların Batışı adlı eseri 2019 yılında Yapı Kredi Yayınları basımıyla okurlarla buluşur. Bu kıymetli eserin çevirisini Ali Berktay üstlenir. Ayrıca 2002 senesinde kendisi için bir ilke imza atar. Finlandiyalı müzisyen Kaija Saariaho'nun bestelediği "Uzaktan Aşk" üzerine ilk librettosunu ortaya koyar.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Yazar Amin Maalouf'un 1983-2021 yılları arasında 16 kitabı bulunur. Uygarlıkların Batışı'nı severek okuduysanız Beatrice'ten Sonra Birinci YüzyılEmpedokles'in DostlarıSemerkantDoğu'nun LimanlarıAfrikalı LeoÖlümcül Kimlikler ve Arapların Gözünden Haçlı Seferleri'ni de gözden geçirebilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.