idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (3)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (14)
  • Soru ve Cevap (0)

Hayalî dünyada var olan bir adada; kurallarını kendinizin belirlediği, özgürlük, iyilik ve barış dolu bir yaşam sürmek ister misiniz? Bu soruya cevabınız "Evet!" ise "ideal devlet" profili çizen bu zevkli felsefe kitabını okumaktan keyif alacaksınız. Gelin, bu kıymetli eserin içeriğine kısaca değinelim.

 

"Utopia" adlı eseri neden okumalısınız?

Thomas More, Utopia isimli eseriyle tüm insanlık için en doğrusu olduğunu düşündüğü ideal devletini dünyanın farklı coğrafyasındaki insanlara açıklıyor. Yeni bir dünya kurguladığı kitabında, günümüzde hâlen tartışılan meselelerin yüzyıllar önce de düşünüldüğünü gözler önüne seriyor. Kral VIII. Henry ile ters düştükten sonra, çağının ötesindeki bu eseri kaleme alan yazar, eşitlik ve adalet unsurlarının önemini izah ediyor. Yaşadığı dönemi başta yönetim şekli olmak üzere, pek çok açıdan eleştiren yazar; sizleri, kurguladığı adada seyahate çıkarıyor. "İyi bir yönetim sistemi nasıl geliştirilir?", "İnsanlar nasıl bir ülkede daha mutlu yaşar?" ve "Toplumu örgütlemenin alternatif yolları nelerdir?" gibi sorulara cevap veren Utopia; sayfaların içinde düşüncelere dalacağınız, tutkuyla okuyacağınız bir eser olma özelliği taşıyor. Bu eserin bir başka önemli özelliği de geçmişten bu yana felsefe, bilim kurgu, siyaset ve sosyoloji türünde pek çok kitaba ilham kaynağı olması. Ufkunuzu genişletecek ve kendi ideal devletinizi düşünmeye yönlendirecek bu kitaba bir şans verebilirsiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Thomas More'un ölümünden 400 yıl sonra, 1935 senesinde, Papa XI. Pius tarafından da "aziz" ilan edildiğini biliyor muydunuz? Oxford Üniversitesinde Hukuk eğitimi alırken aslında rahip olmak ister ancak ilerleyen yıllarda bu düşüncesinden vazgeçer. Rönesans akımının etkileri Thomas More'u da tesiri altına alır. Kendisi, hümanist bir yazar olarak nitelendirilebilir. Kendisi gibi önemli filozoflardan biri olan Erasmus ile tanışır. Aralarında dostluk bağları gelişmesinin bir sonucu olarak 1509 yılında Erasmus, Deliliğe Övgü adlı eserini Thomas More'a ithafen kaleme alır. Düşünürün çok okunan Utopia adlı eseri 217 sayfadan oluşur. Kitap, 2006 yılında Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları basımıyla okurlarla buluşur. Pek çok dile çevrilmiş bu eser Türkçeye; edebi üsluplarını kanıtlamış yazarlardan Vedat Günyol, Mina Urgan ve Sabahattin Eyüboğlu'nun çevirisiyle aktarılır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Thomas More'un 1513-1533 yılları arasında yazılmış ve yayımlanmış beş kitabı bulunur. Yazarın Utopia'sını beğenerek okuduysanız yine Türkiye İş Bankası Kültür Yayınlarından çıkmış İdeal Devlet, Toplum Sözleşmesi, Poetika, Tarihin Yaşam İçin Yararı ve Sakıncası ve Mutlu Bir Yaşam Üzerine-Yaşamın Kısalığı Üzerine isimli kitapları da inceleyebilirsiniz.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Thomas More
Çevirmen:Vedat Günyol,Mina Urgan,Sabahattin Eyüboğlu

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.