idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Kur'an-ı Kerim'in her suresinin kendine özgür ayırt edici özellikleri mevcuttur. Bu surelerden bazıları birkaç ayetten müteşekkil olmasına rağmen oldukça yüklü anlam ve içerikleri, eşsiz edebi tanım ve tasvirleri, insanı derin tefekkür ve tedebbüre sevkeden özlü ifadeleri söz konusudur.

Kur'an'ın en büyük suresi ve anası/temeli diye tarifi yapılan ve son derece sütün özelliklere sahip olan Fatiha suresi bu surelerden biridir. İhtiva ettiği konular bakımından Fatiha ile Kur'an arasında bir mukaddime ve kitap ilişkisi bulunmasının ötesinde bir dua ve ona cevap niteliğinde bir irtibat söz konusudur. Bu bağlamda Fatiha kulun duası, Kur'an ise Mabudunkuluna verdiği cevap şeklinde algılanmasında bir sakınca olmasa gerektir.

Bu denli önemi haiz Fatiha suresinin yanı sıra bu eserde Fatiha'dan sonra yine ali vasıflara sahip olan üç sure daha ele alınıp incelenmiştir. Bu sureler Resulüllah (sav)'in ifadesiyle diğer kutsal kitaplarda da yer almış olan İhlas, Felak ve Nas sureleridir.

Bilindiği üzere İhlas sureleri tevhid inancının temel esaslarını içerir. Felak ve Nas da okunduğunda Müslümanları her türlü kötülüklerden koruyan surelerdir.

Mushafın ilk ve son üç suresinin tefsirini oluşturan es-Savvaf'ın elinizdeki bu eseri, çok fazla teferruata dalmadan bu surelerin tefsirini özlü olarak öğrenmek isteyen okuyucular için temel bilgileri bünyesinde toplama gibi bir yeterliliğe sahiptir.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Muhammed Mahmud es-Savvaf
Çevirmen:Mustafa Tunçer

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.